Reklama

W „Jasiu i Małgosi” gra cała sala – tego nie można przegapić

Data:

- Reklama -

Jaś bywa trąbą. Małgosia gra flet. Niedobra matka przywdziewa kobiecy kostium wiolonczeli, zaś tato (z zawodu drwal) wygląda jak kontrabas. „Jaś i Małgosia” – muzyczna bajka według tekstu Jana Brzechwy z muzyką Stefana Kisielewskiego i w reżyserii Roberto Skolmowskiego bawi, uczy, a nawet… podkarmia widzów łakociami.

„Jaś i Małgosia” to najnowszy interaktywny spektakl w reżyserii Roberto Skolmowskiego, który można oglądać w Operze i Filharmonii Podlaskiej – Europejskim Centrum Sztuki w Białymstoku. Interaktywna „rozmowa” z widzem nie polega wyłącznie na częstowaniu najmłodszych słodyczami, ale na wspólnym przeżywaniu przygód głównych bohaterów. Maluchy mają bardzo ważne role do odegrania.

Każdy widz wyposażony zostaje w instrument perkusyjny z edukacyjnego zestawu: trójkąt, marakas, kastaniet, janczary, grzechotkę lub bębenek. Wszystko to służyć ma rozbudzeniu wyobraźni publiczności, w końcu to nie lada wyzwanie zagrać w przedstawieniu szum drzew, odgłosy zwierząt czy skrzypienie drzwi.

Zjawiskowa scenografia „Jasia i Małgosi” zaprojektowana została przez Małgorzatę Szostakowską. Drzewa w kształcie trąb czy domek czarownicy jako piernikowy kontrabas potrafią zadziwić widzów od 2 do 102 lat i wciągnąć ich w magiczny świat baśni. W każdym przedstawieniu pod stopami Jasia i Małgosi rozkwitają leśne kwiaty, po trawie przemykają małe zwierzątka: lis, sowa, królik. W łosich łopatach – za zwierzęta te przebrana jest orkiestra – wiją gniazda ptaszki. Całość emanuje kolorami, ciepłem, pogodą. Bo jak to w bajce – wszystko zawsze kończy się dobrze, nawet czarownica okazuje się być poczciwą kobietą, która chciała tylko trochę postraszyć dzieci.

W obsadzie zobaczymy artystów z OiFP. W rolę Małgosi wciela się Hanna Różankiewicz i Monika Mączewska. Jasiem jest Justyna Rożko. Tatę i wilka gra Wojciech Schabowski, zaś mamę i czarownicę – Andrzej Danieluk. Oprawę muzyczną tworzy siedmioosobowy zespół z operowej orkiestry.

Fot. Michał Heller, OiFP

Program Opery i Filharmonii Podlaskiej można sprawdzić na stronie instytucji

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Prezydent Suwałk na sesji: W naszym położeniu – lepsza ewakuacja niż schrony

Podczas sesji Rady Miejskiej w środę, 27 marca, temat...

Wielkanoc na kartce. Sięgamy do archiwum pocztówek

Pocztówki wielkanocne to fragment historii pocztowej, bogatej w kreatywność,...

„Perfect Days” – Oda do codzienności w reżyserii Wima Wendersa w Cinema Lumiere. Wygraj bilety

Filmowa podróż przez prostotę i piękno życia zawsze przyciąga...

Zmarnowana Wielkanoc. Sprawdź, jak świętować bez wyrzucania jedzenia do kosza

Święta to czas spotkań z bliskimi, suto zastawianego stołu...