„Listy dla Ziemi” startują

Dzieci z Suwałk napiszą Listy dla Ziemi Niebywałe Suwałki

Plakat_Listy_dla_ZiemiJuż tylko kilka dni pozostało do rozpoczęcia największej tegorocznej akcji ekologicznej w Polsce – „Listów dla Ziemi”, projektu Fundacji Ekologicznej ARKA z Bielska-Białej. 15 kwietnia dzieci w całym kraju rozpoczną pisanie listów, a w największych miastach odbędą się happeningi i warsztaty.

Otwarcie w stolicy

Oficjalne otwarcie akcji będzie miało miejsce 15 kwietnia na Placu Zamkowym w Warszawie. W samo południe dwie grupy uczniów rozpoczną pisanie listów, w których będą nawoływały dorosłych do ekologicznych działań i zachowań. Dzieci wezmą ponadto udział w zabawach edukacyjnych przygotowanych przez członków Fundacji, takich jak eko memory, puzzle czy gra planszowa. Dodatkową atrakcją będzie krótki happening poświęcony problemom środowiska naturalnego.

Z Warszawy akcja przeniesie się do Bydgoszczy (16 kwietnia), a w kolejne dni zawita we Wrocławiu (17 kwietnia), Katowicach (18 kwietnia), Opolu (23 kwietnia) i Bielsku-Białej (24 kwietnia).

Znani inspirują dzieci

Zasadnicza część „Listów dla Ziemi” odbędzie się jednak nie w przestrzeni publicznej, a w tysiącach szkół z ponad 350 gmin, które zgłosiły chęć udziału w działaniach. Motywacją i wzorem dla najmłodszych mają być listy pisane przez osoby znane i cenione: aktorów, muzyków, takich jak Krzysztof Skiba, Olgierd Łukasiewicz, Marcin Wyrostek czy Carrantuohill.

Konkurs na deser

Najprzyjemniejszy będzie oczywiście finał, czyli publikowanie na Facebooku zdjęć z zadań zrealizowanych przez dzieci i ich rodziców w domach oraz konkurs na najpiękniejszy list. Najlepsze prace uczniów w postaci skanu ręcznie pisanego listu szkoły mogą nadsyłać do 15 maja.

Informacje na temat akcji, materiały do pobrania, daty nadsyłania prac na konkurs można znaleźć na stronie akcji www.listydlaziemi.pl i na Facebooku www.facebook.com/listydlaziemi.

Patronat nad akcją objęły Ministerstwo Środowiska i Ministerstwo Edukacji Narodowej. Głównym partnerem akcji są Lasy Państwowe. „Listy dla Ziemi” wspierają ponadto: Fundacja Ekorozwoju, Fundacja Zielonej Ligi, Koalicja Klimatyczna, miasta Bydgoszcz i Bielsko-Biała, warszawska Dalkia, MPO, Brand Morning, Partnerstwo dla Klimatu i Sfera, a film zapowiadający akcję został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Informacja prasowa.

Dodaj komentarz