Na fali sukcesu

0
876
Holiday Boat SunDeck
Holiday Boat SunDeck
Holiday Boat Sun Deck

Marmur z drobinkami złota, drewno tekowe i prawdziwa skóra – to „podstawowe” atrybuty wnętrza kabiny katamaranów budowanych przez firmę „Holiday Boat” z Augustowa. Luksusowe jednostki już niedługo będą pływać po akwenach na Litwie i w Wielkiej Brytanii. Polska jakość szturmem zdobywa rynek.

Gdy na „Niebywałych Suwałkach” powstał dział „W pogoni za pasją”, chcieliśmy, by znalazły w nim miejsce historie ludzi, którzy konsekwentnie dążą do celu, realizują marzenia, pasje, fascynują się otaczającym światem i dostrzegają jego piękno. W rzeczywistości pełnej chaosu, chałtur i pozorów to prawdziwe wyzwanie. Okazało się, bohaterem dnia codziennego może być właściwie każdy, kto stawia na rozwój. Po raz drugi w tym dziale postanowiliśmy napisać o Danielu Wałamaniuku, ponieważ są ku temu powody.

O firmie „Holiday Boat” w serwisie „Niebywałe Suwałki” można było przeczytać po raz pierwszy w styczniu 2013 roku – w artykule: Innowacja na wodzie.

Już wtedy Daniel Wałamaniuk zapowiadał, że jego firma jest w trakcie realizacji najnowszego projektu katamaranu, charakteryzującego się inną linią kadłuba oraz kabiny, a także wyższym standardem wyposażenia. Ekskluzywna jednostka pływająca już powstała i co więcej, uzyskała wszystkie potrzebne certyfikaty.

Wersja „Holiday Boat Sun Deck” to katamaran z górnym pokładem słonecznym, przeznaczony dla 25 osób. W jego produkcji Daniel Wałamaniuk wykorzystał aluminiowe opatentowane pływaki ze zmiennym układem V, a także ekskluzywne materiały wykończeniowe. Ponad dwukrotnie droższa jednostka od tych, które firma augustowianina do tej pory produkowała, szybko znalazła nabywców. Jak zaznacza Daniel Wałamaniuk – kolejne kilkanaście sztuk trafi na Litwę, do Niemiec i do Anglii.

I tym razem wystarczył dobry pomysł wraz z doświadczeniem w tej branży. Budową jednostek pływających Daniel Wałamaniuk zajmował się przez ostatnie 8 lat. Gdy stworzył własną firmę, postanowił zmodernizować ten biznes. W przypadku wersji „Sun Deck” inspiracją okazały się cztery kółka. – Konstrukcja tego katamaranu przypomina bryłę samochodu sportowego. Jednostka, prócz ponadczasowego wyglądu, posiada także doskonałe właściwości nautyczne – dodaje producent.

Mimo tego, że nowy „Sun Deck” dopiero zdobywa klientów, Daniel Wałamaniuk, już przymierza się do realizacji kolejnych projektów. Pierwszym krokiem, aby zrealizować zamówienie na 16 katamaranów, będzie inwestycja w halę produkcyjną. Zwiększenia zatrudnienia właściciel „Holiday Boat” jednak nie planuje. – Cały czas wykorzystuję potencjał firm lokalnych, zlecając im wykonanie poszczególnych elementów konstrukcji. Katamaran z podzespołów wyprodukowanych przez lokalne przedsiębiorstwa montują potem cztery osoby, choć w sumie przy jednej jednostce pracuje prawie pięćdziesiąt osób – tłumaczy Daniel Wałamaniuk.

Na budowie luksusowych katamaranów firma „Holiday Boat” bynajmniej nie zamierza poprzestać. – Chciałbym zbudować statek pasażerski na 50 osób – mówi już teraz jej właściciel.

Materiał promocyjny.

Fot. Niebywałe Suwałki

Film promocyjny:

Leave a Reply