Szukają dyrektora ośrodka „Szelment”

WOSiR nadąży za nowym centrum Snow Arena? Niebywałe Suwałki 3

wosir1Wyciągi narciarskie, pole minigolfa, a niebawem i wyciąg nart wodnych w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji będą potrzebować dobrego „nadzorcy”. Dotychczasowy dyrektor „Szelmentu”, Wojciech Szczepkowski przeszedł na emeryturę. Członkowie Zarządu Województwa postanowili ogłosić otwarty konkurs na to stanowisko.

Jego obowiązki pełni tymczasowo zastępca dyrektora Janusz Andruczyk. Informacji o konkursie należy szukać w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Kompleks wyciągów narciarskich WOSiR Szelment leży na pograniczu dwóch gmin: Jeleniewo i Szypliszki, w obrębie Góry Jesionowej (252m.npm.). Obiekt został zbudowany w latach 2007-2008 z dotacji unijnych oraz przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. W ramach Ośrodka funkcjonują dwa obiekty – budynki Stacji Dolnej i Górnej oraz osiem wyciągów narciarskich.

W obiekcie głównym Ośrodka znajduje się restauracja na 100 osób oraz 2 sale konferencyjne na 40-50 osób, ze sprzętem audiowizualnym. W salach konferencyjnych została utworzona stała ekspozycja polskiego narciarstwa, pn. „Od Marusarza do Małysza i Justyny Kowalczyk”, w której kustoszem jest sam mistrz olimpijski Wojciech Fortuna. W Stacji Górnej mieści się bar szybkiej obsługi, sala kominkowa i pokoje gościnne. W sumie, z pokojami w budynku głównym, Ośrodek dysponuje 39 miejscami noclegowymi w pokojach 2 i 3 osobowych, z pełnym węzłem sanitarnym, TV, telefonem. Gościom oferowany jest bezpłatny dostęp do Internetu na terenie całego obiektu. Na terenie Ośrodka funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu zimowego, szkoła narciarska i bawialnia dla najmłodszych.

Do dyspozycji gości przygotowanych jest osiem narciarskich tras zjazdowych. Trasy obsługuje pięć dużych wyciągów orczykowych, o długości od 280 do 370 m, dwa wyciągi bezpodporowe – w tym jeden do obsługi parku snowboardowego oraz przenośnik taśmowy – do nauki jazdy na nartach. Wszystkie stoki są oświetlone oraz sztucznie naśnieżane i ratrakowane.

Dodaj komentarz