Reklama

Lady Gaga na harfę i piłę

Data:

- Reklama -

Harfa_pila_0010Celestine i Michal Matejčík to duet niewątpliwie zaskakujący, którego brzmienie może zachęcić do dalszych poszukiwań muzycznych. Artyści w koncercie „Sphere of Heaven” wystąpili w Olecku w niedzielę – 18 maja. Na harfie i pile sopranowej wykonali nie tylko piosenki Lady Gagi, ale też Edith Piaf, Depeche Mode oraz kompozycje Lloyda-Webbera, Wojciecha Kilara i Astora Piazzolli.

Koncert odbył się z inicjatywy Katarzyny Krajewskiej-Openchowskiej i jej Fundacji Wspierania Rozwoju Edukacji i Kultury „Na Mazurach” oraz Regionalnego Ośrodka Kultury „Mazury Garbate” w Olecku.

Zaproszeni artyści, choć zwykle występujący przed liczną publicznością i w nieco innym repertuarze, zaskoczyli programem, który wykonali. W tym instrumentalnym zestawieniu można pokochać każdego artystę i chyba każdy gatunek muzyki. Podczas koncertu okazało się, że romantycznie, inspirująco i zachwycającą mogą wybrzmień obok siebie „Smells Like Teen Spirit” Nirvany, „Enjoy The Silence” Depeche Mode, „Paparazzi” Lady Gagi, czy muzyka filmowa – Wokaliza z filmu „Dziewiąte wrota” Romana Polańskiego lub „Libertango” – „I’ve Seen That Face Before” z filmu „Frantic”.

Celestine – jako jedyna kobieta w Polsce – gra na pile sopranowej. Fascynacja tym instrumento-narzędziem w jej przypadku narodziła się dość wcześnie i przypadkowo. Jak zdradziła Celestine – spotkała kiedyś starszego człowieka, który zachwycająco grał na pile, korzystając z niej także podczas prac w ogródku. Tajemnicą szlachetnego dźwięku, przypominającego w niektórych momentach głos ludzki, jest wypukły smyczek barokowy.

Podczas niedzielnego koncertu towarzyszył jej na scenie harfista o niemałym talencie i adekwatnym do niego wzroście. Michal Matejčík mierzy 2 metry, pochodzi ze Słowacji i gra na harfie sprowadzonej z Chicago przez Polaka prowadzącego w Niemczech sklep z instrumentami. To artysta, który nie zamyka się na nowe doświadczenia – mimo wykształcenia w obszarze muzyki klasycznej i działalności zawodowej opartej na koncertach z prestiżowymi orkiestrami Austrii, jak np. Orkiestra Opery Wiedeńskiej, Wiener Kammeroper, Orkiestra RSO (Radiowa) Wiener Kammer Orchester, wystąpił na scenie z Georgem Michaelem oraz Depeche Mode. Nie jest wykluczone, że kiedyś usłyszymy go również w Suwałkach.

Fot. Niebywałe Suwałki

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Najlepsze tegoroczne limeryki – przeczytaj

Zwycięzcy XVI edycji konkursu „Suwalskie Limeryki Latem” przesłali w...

Zawodniczki MTB Suwałki na podium

7 sierpnia odbyła się kolejna edycja cyklu Maratony Kresowe...

W Polsce jest już ponad milion legalnie pracujących obcokrajowców

Na koniec czerwca 2022 r. liczba zarejestrowanych w ZUS...

Jarmark Kamedulski 2022 (dużo zdjęć)

Sprawdź, o działo się podczas tegorocznej edycji Dni Suwałki...
%d bloggers like this: