25 lat na fotografiach

0
268
Na zdj. marszałek Jarosław Dworzański (fot. Agnieszka Sadowska).
Na zdj. marszałek Jarosław Dworzański (fot. Agnieszka Sadowska).
Na zdj. marszałek Jarosław Dworzański (fot. Agnieszka Sadowska).

„Podlaskie 25 lat wolności” to wystawa fotografii, obrazujących najważniejsze wydarzenia i zjawiska społeczno-kulturalne, jakie miały miejsce w ostatnim ćwierćwieczu w regionie, a które miały istotny wpływ na jego obecny status. Wśród wybranych zdjęć znajdują się również prace współpracującego z „Niebywałymi Suwałki” Wojciecha Otłowskiego.

W związku z 25. rocznicą pierwszych w Polsce demokratycznych wyborów, które odbyły się 4 czerwca 1989 roku, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Animacji Kultury w Białymstoku i Gazetą Wyborczą zorganizował fotograficzną wystawę plenerową. – Patrząc na realne zmiany, jakie dokonały się w naszym regionie przez te ostatnie 25 lat, widać zdecydowanie olbrzymi, cywilizacyjny skok. Zobaczą to Państwo sami na prezentowanych na tej wystawie fotografiach. To przykłady tych wydarzeń, zjawisk i ludzi, którzy mieli ogromny wpływ na to, jak podlaskie się zmieniało, jaki ma dziś status w kraju i za granicą. Zachęcam Państwa do oglądania tych zdjęć, do wspomnień i refleksji nad minionym ćwierćwieczem. Pamiętać bowiem należy, że to, co zostało osiągnięte przez te 25 lat, to swoisty fundament. Bezsprzecznie solidny, jednak wymagający kolejnych nakładów, następnych dekad ciężkiej pracy, by budować i wzmacniać nasz wspólny dom, naszą Małą Ojczyznę – Województwo Podlaskie – zaznacza Jarosław Zygmunt Dworzański, Marszałek Województwa Podlaskiego.

Wystawa „Podlaskie 25 lat wolności” to projekt związany z 25 rocznicą pierwszych, częściowo wolnych wyborów w 1989 r. 4 czerwca 1989 r. jest datą wyjściową dla pokazania ludzi, miejsc, wydarzeń i zjawisk społecznych, które w ciągu ostatniego ćwierćwiecza miały istotny wpływ na dzisiejszy status, kondycje i wizerunek Podlaskiego. Plenerowa ekspozycja znajduje się na Rynku Kościuszki, w pobliżu pomnika Marszałka Piłsudskiego. Zostanie oficjalnie otwarta w środę 4 czerwca 2014 r. o godz. 13.00.

Fot. Wojciech Otłowski – www.wojciech-otlowski.pl oraz Agnieszka Sadowska (wystawa w Białymstoku)

Leave a Reply