Dualny Tryptyk Bluesowy w Galerii Jednego Obrazu

0
184

biogram-grafTym razem autorem prezentującym swoje prace w Galerii Jednego Obrazu w centrum Suwałk jest Wojciech Otłowski, współpracujący z naszą redakcją. Wybrane fotografie, pod wspólnym tytułem „Dualny Tryptyk Bluesowy”, będzie można oglądać do 18 lipca.

Od autora: Ideą było ukazanie Suwałki Blues Festival poprzez pryzmat: artystek, bluesmanów oraz sceny głównej. Specyfika Galerii Jednego Obrazu spowodowała jednakże, iż w każdej sferze musiałem ograniczyć się do dwóch fotografii. Stąd dualny tryptyk.

Co prawda zdjęcia pochodzą z trzech ostatnich edycji – 2011, 2012, 2013 – ale Suwałki Blues Festival fotografuję od początku, tj. od roku 2008. Nie byłoby mojej pasji związanej z fotografią koncertową, gdyby nie dziesięcioletnia współpraca jako recenzent muzyczny z tygodnikiem „Krajobrazy”. Z biegiem lat zmieniłem pióro – a raczej klawiaturę – na aparat fotograficzny. Rzecz jasna nie tylko fotografią koncertową się param. I tak na przykład za sprawą zdjęć sportowych – pochodzących generalnie z meczów suwalskich klubów: Wigier i Ślepska – jesienią 2010 roku nawiązałem współpracę z białostockim oddziałem „Gazety Wyborczej”. Jestem też obecny – przede wszystkim w roli fotografa, ale niekiedy też i recenzenta – na lokalnym portalu „Niebywałe Suwałki”.

Wracając do Suwałki Blues Festival dodam, iż jestem współautorem strony Suwałki – Miasto Bluesa, na której znaleźć można wiele wiadomości dotyczących suwalskiego bluesa, jak i historię samego festiwalu.

Fot. Wojciech Otłowski – www.wojciech -otlowski.pl

Leave a Reply