Bożena Kamińska obiecuje „dynamiczne Suwałki”

Kaminska_przeds_4Kandydatka na prezydenta Suwałk zaprezentowała w środę – 8 października pomysły na rozwój przedsiębiorczości w mieście i wsparcie małego i średniego biznesu.

Bożena Kamińska wskazała na początku spotkania dokumenty strategiczne i analizy, na bazie których zbudowała swój pomysł na ten punkt programu wyborczego. Jak podkreśliła – w niedawno przyjętym przez radnych Programie Rozwoju Przedsiębiorczości znajdują się zadania, które wymagają natychmiastowej realizacji.

Kandydatka na prezydenta Suwałk zauważyła też, że najmniej wykorzystanym obiektem, posiadającym ogromny potencjał, jest Park Naukowo-Technologiczny Polska-Wschód, w tym roku obchodzący 10-lecie istnienia. Posłanka, odnosząc się do rozmowy przeprowadzonej w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju, poruszyła podczas konferencji temat groźby zwrotu kosztów dofinansowania budowy PNTPW. – Park utrzymuje się z wynajmu pomieszczeń użytkowych – podsumowała, dodając, że mało w nim innowacyjności i rozwoju nowych technologii.

W programie wyborczym Bożeny Kamińskiej, dotyczącym obszaru przedsiębiorczości, znalazła się również lista inwestycji, które wymagają ciągłej uwagi, m.in. obwodnica Suwałk, pas startowy, Rail Baltica, czy rozwój i modernizacja jednostki wojskowej. Kamińska uważa, że suwalskiej przedsiębiorczości dobrze zrobiłoby wdrożenie zasad Partnerstwa Publiczno-Prywatnego.

Kaminska_przeds_2Zdaniem Bożeny Kamińskiej nie bez znaczenie jest także promowanie suwalskich przedsiębiorców i ich produktów. Innym pomysłem jest zachęcenie przedstawicieli sektora MŚP do tworzenia zorganizowanych grup. Bożena Kamińska podkreśla wagę wdrożenia w życie idei zrównoważonego rozwoju miasta, który obecnie jest zachwiany. Kandydatka ma też inny pomysł na realizację budżetu obywatelskiego i rozdzielanie pieniędzy na projekty mieszkańców (Suwałki podzielone na strefy, każda strefa otrzymuję określoną kwotę na zadania i wydatkuje ją zgodnie ze wskazaniami rady osiedla).

Kaminska_przeds_1Kandydatka podczas prezentacji pomysłów na ożywienie przedsiębiorczości w Suwałkach odniosła się także do braku planu marketingowego miasta, a tym samym wyznaczania kierunków istotnych zmian. Ważnym zagadnieniem zdaniem Bożeny Kamińskiej jest też budowa podstaw przedsiębiorczości społecznej, inwestowanie w kapitał ludzki – wspieranie ludzi z Suwałk i kreowanie liderów społecznych.

Cel zmian proponowanych przez Bożenę Kamińska jest jeden: Poprawić życie mieszkańców Suwałk tak bardzo, że nie będą mogli wyobrazić sobie powrotu do dawnego życia.

Obecna podczas konferencji Anna Naszkiewicz, kandydatka do Sejmiku województwa skomentowała sytuację w Suwałkach w zakresie wysokości podatków, pomocy de minimis, funkcjonowania stref płatnego parkowania, na których zarabia nie miasto a operator oraz wskazała konsekwencje nieobjęcia Suwałk ustawą o małym ruchu granicznym.

3 KOMENTARZE

  1. Przecież to co ta Pani Kamińska czy Naszkiewicz wskazała jako pomysły na przyszłość jest obowiązkiem dbania przez posłów i radnych sejmiku. Miasto zawsze wspierało i chciało tych rozwiązań. tyle ze partyjniaki z PO włącznie z Kamińską nie umieli przez te ostatnie 4 i 3 lata posłowania tego załatwić i załatwić w warszawie. Najlepszym przykładem były wołania pani poseł o ruch bezwizowy z Kalingradem, z których to wołań nic nie wyszło. Skoro poseł nie daje rady, to tym bardziej nie ma takich kompetencji prezydent., prawdę mówić i pisać, pamiętając o wcześniejszych ich obietnicach.

    • Panie Tomku, akurat wyłączenie północnej części województwa podlaskiego z małego ruchu granicznego z Rosją zawdzięczamy gapiostwu europosłów. A konkretnie temu, który nas reprezentował jakieś 5 lat temu – Jackowi Kurskiemu z PiS.

Dodaj komentarz