Reklama

Park Naukowo-Technologiczny znów bez gospodarza

Data:

- Reklama -
Fot. Niebywałe Suwałki.
Fot. Niebywałe Suwałki.

Park Naukowo-Technologiczny Polska-Wschód nie ma szczęścia do prezesów. Cezary Cieślukowski, wybrany ostatnio do pełnienia tej funkcji, zrezygnował na rzecz resortu zdrowia. Jego obowiązki pełnić będzie prokurent – do czasu rozstrzygnięcia kolejnego konkursu na to stanowisko.

Powrót prezesa

Najpierw odszedł Bartosz Sokół, teraz Cezary Cieślukowski, który otrzymał powołanie do Ministerstwa Zdrowia. Poprzednik obu wybranych niedawno prezesów – Wiktor Raczkowski stracił stanowisko w atmosferze prowadzonego przez prokuraturę śledztwa dotyczącego nieprawidłowości w PNTPW. Teraz powraca – jako kierownik Parkowego projektu.

– Wiktor Raczkowski przejął wcześniejsze obowiązki Cezarego Cieślukowskiego, gdy ten został prezesem. Chodzi o projekt, którego kierownikiem był wcześniej Cieślukowski – tłumaczy Kamil Sznel, asystent prezydenta Suwałk. Powołanie Raczkowskiego na to stanowisko odbyło się podobno w drodze konkursu ogłoszonego przez PNTPW. Wiktor Raczkowski pełnić będzie tę funkcję jeszcze przez 4 miesiące.

Potrzebna świeża krew

Cezary Cieślukowski został wybrany przez komisję konkursową do kierowania Parkiem Naukowo–Technoogicznym ze względu na najlepsze spośród kandydatów kwalifikacje i dobry pomysł na funkcjonowanie spółki. Tak w uzasadnieniu swojej decyzji napisali członkowie komisji.

W ciągu miesiąca piastowania funkcji prezesa Cieślukowski zajął się zakresem obowiązków i zadań pracowników, podpisał kilka umów, ale też przygotował wnioski o dofinansowanie projektów PNTPW. – Pracował krótko, ale intensywnie – podsumowuje Kamil Sznel.

W sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko prezesa nie zapadły jeszcze żadne decyzje. Wiadomo, że sprawy spółki przejmie prokurent, ale ten jeszcze nie został wyznaczony. – To naprawdę trudna sytuacja. Prezydent wiedział o rozmowach Cezarego Cieślukowskiego z przedstawicielami resortu zdrowia, został jednak przez niego poinformowany, że propozycja objęcia obowiązków w Ministerstwie jest nieaktualna – zaznacza asystent. Miesiąc później nastąpiła zmiana decyzji.

Prezydent Suwałk planuje w tej chwili spotkanie z członkami Rady Nadzorczej Parku Naukowo-Technologicznego Polska-Wschód, podczas którego zostaną rozstrzygnięte kwestie formalne dotyczące nowej procedury konkursowej.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

1 KOMENTARZ

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Kup bilety, dostaniesz voucher do Planetarium Kopernika

Biblioteka Publiczna w Suwałkach - SOWA oraz Centrum Nauki...

Rozmawiają o energii i biznesie (audio, wideo)

Trwa VI Forum Biznesowe Pogranicza - w tym roku...
%d bloggers like this: