Reklama

Trochę muzyki na Walentynki. Trwa loteria, zdobądź fanty

Data:

- Reklama -

Walentynki_ARTSOS_0001W sobotę, 14 lutego w sali koncertowej Fundacji Art-S.O.S. odbył się koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej. Wśród wykonawców znaleźli się też stypendyści inicjatywy „Szybuj z orłami”. Środki na kolejne stypendia Alicja Roszkowska chce zgromadzić podczas loterii, która potrwa do marca.

Fundacja Art-S.O.S od początku swojej działalności łączy pokolenia mistrzów i uczniów. W Sali Królewskiej przy ul. Chłodnej 12 koncertowi mistrza zawsze towarzyszy krótki występ młodych artystów z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Suwałkach. Od otwarcia saloniku muzycznego (14 lutego 2011 roku) upłynęły już cztery lata. W tym czasie wystąpili tam m.in.: Janusz Olejniczak, Tomasz Tomaszewski, Anna Seniuk, Nina Kuźma-Sapiejewska, Anna Stankiewicz i Janusz Strobel.

– W działalność Art-S.O.S. zaangażowanych jest co najmniej 30 osób – tłumaczy Alicja Roszkowska. Pomoc młodym artystom z niezamożnych rodzin nie byłaby możliwa bez wsparcia sponsorów. W przyszłym roku środki mają trafić docelowo do 6 uczniów. Na razie z pieniędzy zebranych przez Fundację Art-S.O.S korzystają Zuzia Kozłowska, która środki stypendialne przeznacza na dojazdy z domu do szkoły muzycznej, Michał Letkiewicz, zbierający na własną perkusję oraz Alek Konikowski, oszczędzający na odnowienie instrumentu i zakup metronomu.

Cała trójka wystąpiła podczas koncertu walentynkowego. Muzycznie młodych artystów wsparły jeszcze Dominika Szyszko, utalentowana skrzypaczka, która dzięki staraniom Fundacji Art-S.O.S otrzymała skrzypce o wartości 12 tys. zł, a także Gabriela Bielecka, młoda pianistka ucząca się w klasie fortepianu Anny Borkowskiej. Gościnnie wystąpiła również Agata Serafin.

W programie koncertu znalazły się między innymi kompozycje Wojciecha Kilara, Hansa Hubera, Johna Williamsa.

Rozwój młodych artystów z Suwalszczyzny można wesprzeć symboliczną cegiełką w wysokości 15 zł. Losy w trakcie trwającej do 7 marca loterii fantowej można nabyć przy ul. Chłodnej 12 (można też zamówić los drogą mailową). Losowanie odbędzie się 7 marca o godz. 12.00. Łączna wartość nagród wynosi 2370 zł.

Nagrodą główną o wartości 645 zł jest zestaw kosmetyków firmy Colway na bazie naturalnego kolagenu. W puli fantowej znalazły się też zaproszenia na obiad w „Miejskiej Siei”, usługa fryzjerska w salonie „U Violety”, usługa kosmetyczna w Centrum Urody ”Perła”, kręgle w Pink Bowling &Club, kupony na zakupy w sklepie „Gracja”, makijaż i manicure w Perfumerii „Douglas”, kupony podarunkowe do wykorzystania w Zakładzie Usług Optycznych Jóźwik oraz w księgarni „Kruk”, podarunek od Agencji Ubezpieczeniowej Anny Akuły, a także sesja fotograficzna (Foto Roszkowski) i bilety do Cinema Lumiere. Szczegóły loterii na stronie organizatora.

Fot. Marcin Tylenda – Niebywałe Suwałki

1 KOMENTARZ

  1. Na pewno potrzebne są takie inicjatywy społeczne w naszym mieście i promocja kultury wysokiej, gdy że z nią nie jest najlepiej.
    Po działam Alicję Roszkowską za jej zapał i zaangażowanie w promowaniu kultury wysokiej.

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Mistrzowski koncert na zakończenie Muzycznych czwartków w Starej Łaźni. Wystąpił Wadim Brodski z gośćmi

Wirtuoz światowej sławy w nietuzinkowym repertuarze i ze szczególnym...

Muzyczna podróż pełna wzruszeń – Artes Duo w Starej Łaźni

Czwartkowy (21 sierpnia) wieczór dostarczył melomanom mnóstwa wrażeń. W...

Znamy laureatów Włóczni Jaćwingów za 2020 r. (foto, audio)

Gala wręczenia Włóczni Jaćwingów, czyli dorocznych Nagród Prezydenta Suwałk...

Wirtuoz gitary wystąpił w Saloniku Muzycznym Alicji Roszkowskiej

Wspaniały koncert przeplatany wieloma dobrymi wiadomościami – tak można...
%d bloggers like this: