Reklama

Mariusz Klimczyk do urzędu, Marek Buczyński do biblioteki

Data:

- Reklama -
Na zdj. Marek Buczyński, były zastępca prezydenta Suwałk ds. oświaty, wychowania i sportu (fot. Wojciech Otłowski).
Na zdj. Marek Buczyński, były zastępca prezydenta Suwałk ds. oświaty, wychowania i sportu (fot. Wojciech Otłowski).

Ostateczna decyzji w kwestii przydziału stanowisk zapadnie jednak po uzyskaniu opinii ze strony Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W przypadku Marka Buczyńskiego, który ma zostać rekomendowany na dyrektora Biblioteki Publicznej w Suwałkach, swoją opinię wyrazić mają jeszcze związki zawodowe.

W wyniku konkursu na stanowisko sekretarza Urzędu Miejskiego w Suwałkach do pełnienia tej funkcji został wybrany Mariusz Klimczyk. Nie miał konkurentów, mimo że dokumenty do konkursu złożyli jeszcze dwaj kandydaci. Były zastępca prezydenta Suwałk, a obecnie dyrektor Biblioteki Publicznej w Suwałkach na powrót do Ratusza będzie musiał jednak jeszcze poczekać.

– Zanim p. Mariusz Klimczyk obejmie funkcję sekretarza miasta musi zostać rozwiązany jego aktualny stosunek pracy na stanowisku dyrektora Biblioteki. By tak się stało, pozytywną decyzję w tej sprawie musi wydać Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Formalne pismo zostało już skierowane do Ministerstwa w poniedziałek, 4 maja i w tej chwili czekamy na odpowiedź. Do czasu otrzymania odpowiedzi nie można powołać Mariusza Klimczyka na stanowisko sekretarza miasta – informuj Kamil Sznel, asystent prezydenta Suwałk.

Wybór nowego dyrektora Biblioteki Publicznej w Suwałkach to jeszcze dłuższa inna droga. Powołanie szefa tej instytucji może odbyć się w dwóch procedurach: konkursowej i pozakonkursowej. Jak na razie, przeważyła wersja o pozakonkursowym rekomendowaniu do pełnienia tej funkcji Marka Buczyńskiego, byłego zastępcy prezydenta Suwałk, obecnie tworzącego skład redakcyjny ratuszowego biuletynu informacyjnego – „DwuTygodnika Suwalskiego”.

Aby nowego dyrektora powołać bez konkursu, potrzebna jest pozytywna opinia związków zawodowych funkcjonujących w Bibliotece Publicznej. – Przedstawiciele związków zostali już oficjalnie poproszeni we wtorek, 5 maja o wyrażenie opinii na ten temat. Jeżeli ją wydadzą, wtedy wniosek wraz z ich opinią zostanie przesłany do zaopiniowania przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – dodaje Kamil Sznel.

W chwili, gdy resort kultury do tej propozycji odniesie się przychylnie, nic nie stanie na przeszkodzie, by nowym dyrektorem biblioteki został Marek Buczyński. – Jeżeli na którymkolwiek z tych etapów opinia będzie negatywna – wtedy ogłoszony zostanie konkurs na wolne stanowisko – zaznacza jednak asystent prezydenta.

2 KOMENTARZE

  1. Te same twarze, tylko stołki inne, w klubie wzajemnej adoracji. Widzę że nasi włodarze mają rozległe kompetencje, do kierowania tak różnymi instytucjami.

  2. I to wszystko mówiące: „Nie miał konkurentów, mimo że dokumenty do konkursu złożyli jeszcze dwaj kandydaci”. Dziękujemy Wam, redakcjo NS, że piszecie czytelnym szyfrem, jak za najlepszych czasów szalejącej komuny! 🙂

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Koncert z okazji setnych urodzin Franciszka Racisa w Kawiarence Artystycznej – foto

Festiwal „Oj Wiosna Ty Wiosna 2022” doczekał się edycji...

„Ślady po ikonie. Postikony” – piątkowy wernisaż w Galerii Sztuki Stara Łaźnia

Kolejna intrygująca wystawa w Galerii Sztuki Stara Łaźnia –...

Lodowisko „startuje” w Mikołajki

Od wtorku, 6 grudnia będzie czynne lodowisko przy Szkole...

Powstanie strefy wolnej od dymu tytoniowego to kwestia czasu?

Z interpelacją w sprawie utworzenia strefy wolnej od dymu...
%d bloggers like this: