Muzyka kameralna na altówkę, obój, klarnet i fortepian

0
533
Krzysztof Tymendorf.
Krzysztof Tymendorf.
Krzysztof Tymendorf.

Ostatni koncert w serii dla seniorów, organizowany w ramach projektu 50+ przez Fundację Art-S.O.S., odbył się 18 maja w Sali Królewskiej w Suwałkach. Wystąpili: Krzysztof Tymendorf, Michał Mogiła, Małgorzata Marczyk i Weroniki Sadowska.

W cyklu koncertowym Fundacji Art-S.O.S. tradycją jest, że przed głównym wykonawcą, swoje umiejętności prezentują młodzi i zdolni uczniowie Szkoły Muzycznej. Tym razem publiczność wysłuchała interpretacji Fantazji Koncertowej E. Avona w wykonaniu Weroniki Sadowskiej, uczennicy PSM w Olecku, uczęszczającej do klasy klarnetu Weroniki Kordowskiej. Akompaniował jej Michał Makarewicz.

Główną część koncertu rozpoczął Michał Mogiła. Utalentowany muzyk, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach i Hochschule fur Kunste Bremen, wykonał Koncert obojowy C-dur W. A. Mozarta, jak podkreślił uznawany za „biblię oboistów”. Artysta opowiadał również o swoim instrumencie, wspomniał o początkach drogi muzycznej, a także przeprowadził krótki quiz muzyczny dla publiczności.

Po nim wystąpił kolejny zaproszony artysta – Krzysztof Tymendorf, altowiolista, potomek kompozytora – Michała Kleofasa Ogińskiego, który zagrał Sonatę na Violę da Gamba i klawesyn J. S. Bacha – w tej wersji na altówkę i fortepian.

Obu muzykom towarzyszyła akompaniatorka – Małgorzata Marczyk, która na zakończenie koncertu wykonała kompozycję Krakowiak fantastyczny I. J. Paderewskiego.

W ramach działalności Fundacji Art-S.O.S. w Suwałkach odbyło się już prawie 30 koncertów. Organizacja powstała z inicjatywy Alicji Roszkowskiej, prócz promocji inicjatyw artystycznych i organizacji koncertów, dzięki wsparciu sponsorów funduje stypendia najzdolniejszym uczniom z niezamożnych rodzin.

Fot. Niebywałe Suwałki

Leave a Reply