Reklama

„Drzewo życia” z nagrodą w Janowie

Data:

- Reklama -

Dobrze znana na Suwalszczyźnie twórczyni ludowa, prowadząca w Suwalskim Ośrodku Kultury warsztaty tkackie, Sabina Knoch otrzymała wyróżnienie w XXIII Konkursie na tkaninę dwuosnowową – Janów 2015.

Źródło: Na podst materiałów prasowych SOK.

 

– Jak wyszłam za mąż, nie było co robić wieczorami i zaczęłam tkać. Najpierw na bawełnie, wybierane deską. Przyzwyczaiłam się i lubiłam tkać. Kobiety przynosiły nici i tkałam na zarobek. A później zaczęłam tkać dwuosnowowe. Mama osnowała i przychodziła pomóc nawinąć i nabrać – tak swoje początki z tkactwem wspomina wyróżniona tkaczka z Suwalszczyzny.

Knoch_dwuosnowowaTematem tegorocznej, XXIII edycji Konkursu na tkaninę dwuosnowową było „Drzewo życia”, czyli tkanina w kompozycji poziomej dwudzielnej z motywami drzew i bukietów. Główną nagrodę zdobyła Bernarda Rość z Szaciłówki. II miejsce zajęła Danuta Radulska z Wasilówki, III – Alicja Kochanowska z Janowa oraz Karolina Radulska z Wasilówki. Wyróżnienia otrzymały: Sabina Knoch ze Szczepek oraz Lucyna Kędzierska z Wasilkowa.

Sabina Knoch prowadzi w SOK warsztaty tkackie. Spotkania odbywają się w środy w godz. 10:00-14:00 w Pracowni Tkackiej SOK przy ul. Noniewicza 71. Więcej informacji o Sabinie Knoch można znaleźć na stronie: www.dziedzictwosuwalszczyzny.soksuwalki.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Poseł Jarosław Zieliński interweniuje w sprawie upolitycznienia suwalskiej prokuratury

Poseł PiS, Jarosław Zieliński złożył oficjalną interwencję poselską do...

Policja szkoli Terytorialsów służących na granicy

W związku z obecną sytuacją na granicy polsko -...

Głosowanie na projekty z Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego 2025 już trwa

Od dziś, 21 czerwca, mieszkańcy Suwałk mogą aktywnie uczestniczyć...