Nagrody za biznesowe pomysły rozdane

Pierwsza edycja miejskiego konkursu o tematyce biznesowej – „bizneSÓWKI” dobiegła końca. We wtorek, 12 kwietnia laureaci – uczniowie i dorośli – odebrali nagrody za najlepsze pomysły.

– Ideą konkursu, wpisującego się w założenia suwalskiego Programu Rozwoju Przedsiębiorczości do 2020 roku, było pobudzenie biznesu w mieście, czyli w efekcie podniesienie wskaźnika przedsiębiorczości – tłumaczył Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk podczas uroczystego wręczenia nagród w Urzędzie Miejskim. Obecnie – pod względem liczby firm – Suwałki nie należą do grona najbardziej przedsiębiorczych. Konkurs „bizneSÓWKI” to pierwszy krok do zmiany tej sytuacji.

Komisja konkursowa, która analizowała pomysły i odbywała spotkania z autorami projektów, oceniła w sumie 17 zgłoszeń i najlepsze z nich rekomendowała prezydentowi. To właśnie on podjął ostateczną decyzję.

W I kategorii konkursowej, skierowanej do uczniów szkół z terenu miasta, zwyciężyła Małgorzata Jankowska, która zaproponowała stworzenie przedsiębiorstwa zajmującego się produkcją oraz sprzedażą odzieży projektowanej z uwzględnieniem pomysłu i potrzeb klienta. Laureatka otrzymała nagrodę finansową w wysokości 1,5 tys. złotych. Dodatkowo, Mirosław Szyszko, członek komisji konkursowej, zaproponował laureatce pracę. Kwotę 1 tys. zł wygrała Daria Buczyńska, która zgłosiła pomysł dotyczący restauracji promującej zdrowe odżywianie. Pomysł projektowania i sprzedaży papeterii, autorstwa Wiktorii Buchowskiej, został nagrodzony kwotą 700 zł.

W II kategorii konkursowej – skierowanej do osób poniżej 35. roku życia – zwyciężyła Barbara Pakuła, która zamierza wprowadzić na suwalski rynek innowacyjną usługę leczenia wzroku u dzieci. Projekt „Terapia Widzenia” zdobył nagrodę główną w wysokości 10 tys. złotych. Barbara Pakuła zimą przeprowadziła w Suwałkach badania obejmujące 180 dzieci. Jak powiedziała podczas podsumowania konkursu – okazało się, że u 70 proc. badanych została wykryta wada wzroku, a 10 proc. kwalifikowało się na terapię.  Ćwiczenia zaburzeń wzroku prowadzone są w Białymstoku i Warszawie. Po zakupie sprzętu do terapii widzenia mieszkańcy Suwalszczyzny – zarówno dzieci, jak i dorośli – nie będą musieli pokonywać już tych odległości.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody również od sponsorów konkursu – możliwość udziału w szkoleniach tematycznych od Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości (w kategorii I i II), a także kampanię reklamową na portalu „Niebywałe Suwałki” o wartości do 6 tys. złotych – z tej możliwości skorzysta Barbara Pakuła.

Fot. Niebywałe Suwałki

1 KOMENTARZ

  1. […] Główna nagroda w konkursie „bizneSÓWKI”, czyli kwota 10 tys. złotych, powędrowała do Barba…, prowadzącej „Visus Optyk”. Laureatka konkursu postanowiła rozszerzyć działalność o profesjonalny gabinet Terapii Widzenia – pierwszy w Suwałkach i pierwszy w województwie. Jak zaznacza Barbara Pakuła, optometrystka, najbliższe ośrodki, w których można ćwiczyć oczy znajdują się w Warszawie i Olsztynie. W Białymstoku prowadzone są jedynie ćwiczenia ortoptyczne, różniące się nieco od terapii. […]

Dodaj komentarz