Przedsiębiorczość popłaca! Program wsparcia dla nowych firm

Wystartowała kolejna edycja programu wspierającego młodych przedsiębiorców. Program Aktywizacja to projekt pomagający polskim przedsiębiorcom wkraczać w świat biznesu.

Cel Programu Aktywizacja

– Chcemy wspierać ideę mikroprzedsiębiorczości, bowiem to małe i średnie przedsiębiorstwa determinują sukces gospodarki i wpływają na rozwój całego kraju. – komentuje Andrzej Lazarowicz, prezes Dolnośląskiej Grupy Wspierania Biznesu, organizatora projektu.

Rozwój postawy przedsiębiorczej i moda na start-upy wpływają na rynek pracy. W efekcie coraz więcej osób decyduje się nad założenie własnego biznesu. Często jednak rezygnują, albowiem już na starcie nie mogą liczyć na dostateczne wsparcie. – Właśnie dlatego chcemy to zmienić, udzielając im faktycznej i realnej pomocy w tym początkowym – jakże newralgicznym dla nich okresie – dodaje.

Jak potwierdzają organizatorzy, sukces pierwszej edycji, który przejawił się ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony początkujących przedsiębiorców, jak i instytucji popierających jego idee, przekonał ich o jego słuszności i konieczności kontynuacji.

Korzyści dla przedsiębiorców

– Aby oszczędzić czas i pieniądze przedsiębiorców, staraliśmy się wesprzeć ich, udostępniając pakiet najbardziej niezbędnych usług. Obejmuje on kompleksowo najważniejsze obszary zarządzania firmą nie tylko początkowym okresie jej działania – powiedział prezes DGWB. Dodał też, że nadrzędnym celem organizatorów Aktywizacji jest wspieranie mikroprzedsiębiorczości w całym kraju.

Program Aktywizacja to inicjatywa na rzecz rozwoju polskiej przedsiębiorczości, dzięki której nowo powstałe firmy mogą zupełnie za darmo otrzymać narzędzia informatyczne niezbędne do sprawnego jej funkcjonowania. Roczny darmowy dostęp do systemu fakturowania, zarządzania magazynem, oprogramowanie do prowadzenia kadr i płac, rozliczania podatków oraz prowadzenia księgowości online, wsparte pomocą ze strony specjalistów z wieloletnim doświadczeniem, to bez wątpienia ogromny bonus dla wszystkich rozpoczynających swą przygodę z biznesem.

logo_PAWarunki uczestnictwa w programie

Wymogiem skorzystania ze wsparcia jest czas, jaki upłynął od chwili założenia własnej działalności. Natomiast niepodważalną korzyścią, płynącą z udziału w Programie Aktywizacja, jest minimalizacja obciążeń finansowych w początkowym okresie funkcjonowania firmy. Zgłoszenie do Programu Aktywizacja jest bardzo proste – wystarczy zarejestrować się bezpośrednio na stronie programu: www.programaktywizacja.pl, a udział jest całkowicie darmowy.

Program Aktywizacja – partnerzy

Partnerem strategicznym projektu jest wFirma.pl, jednak każda instytucja popierająca ideę projektu może do niego dołączyć i aktywnie promować go wśród potencjalnych uczestników. Jednym z patronów medialnych ogólnopolskiego Programu Aktywizacja jest również portal „Niebywałe Suwałki”.

Dodaj komentarz