Promocja albumu “Kraina Czarnej Hańczy” Piotra Malczewskiego (foto)

0
139

Malczewski_album_0014Rzeka Suwalszczyzny w obiektywie Piotra Malczewskiego z Budy Ruskiej jest zjawiskowa. A może odwrotnie? Może to rzeka urzeka, a Malczewski po prostu “umie patrzeć”? Odpowiedzi warto poszukać w albumie “Kraina Czarnej Hańczy”.

O publikacji pisaliśmy w kwietniu: CZARNA HAŃCZA JAK ZAGADKA. PIOTR MALCZEWSKI O ALBUMIE „KRAINA CZARNEJ HAŃCZY” (WYWIAD). Malczewski album wydał własnym sumptem – chciał, by jego zawartość była dokładnie taka, jak sobie założył. Fotografie wybrane do “Krainy…” pochodzą z bogatego zbioru Piotra Malczewskiego, z ostatnich kilkudziesięciu lat. O szczegółach pracy nad albumem i Czarnej Hańczy autor opowiadał w środę, 22 czerwca w suwalskim “Rozmarino”. Spotkaniu towarzyszył koncert zespołu “Ancyjas” Anny Szafranowskiej – na saksofonie zagrał Radek Nowicki, a także pokaz slajdów okraszony słowem.

Album “Kraina Czarnej Hańczy” można nabyć m.in. w Budzie Ruskiej, w gospodarstwie Agnieszki i Piotra Malczewskich. Warto tam zaglądać w lipcu i sierpniu. W programie “Lata w Budzie Ruskiej” są bowiem wykłady, wystawy, pokazy slajdów z opowieściami, warsztaty kuchni tatarskiej, spotkania autorskie, których motywem przewodnim są podróże na Wschód. Gośćmi Malczewskich będą w tym roku: Piotr Brysacz, Zofia Piłasiewicz, Wojciech Górecki, Dariusz Fedor. Szczegóły można znaleźć w naszym kalendarzu.

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda

Dodaj komentarz