Suwalczanka zdobyła Mont Blanc

Ilustr.

178 lat temu na Mont Blanc o własnych siłach weszła pierwsza kobieta, Henriette d’Angeville. W piątek, 19 sierpnia o godz. 6.54 tego samego dokonała Zuzanna Andruczyk z Suwałk. 19-latka wspięła się na wysokość 4810 m.

Szczyt Mont Blanc należy do Korony Ziemi. Zuzanna Andruczyk, znana naszym czytelnikom między innymi z licznych zwycięstw w barwach klubu kolarskiego MTB Suwałki, ma wiele sportowych pasji. Swoje przygotowania do wspinaczki opisywała na fanpage’u Z na Szlaku.

Wielomiesięczne treningi zakończyły się sukcesem. Młoda suwalczanka zdobyła pierwszy ze szczytów Korony, na które zamierza się wspiąć.

Zdobycie Mont Blanc nie jest łatwe. Co roku ginie wiele osób, które zaskakuje pogoda, lawina, zmęczenie. Kilka dni temu ratownicy znaleźli na zboczu Mont Maudit ciała trojga alpinistów, 33-letniej Polki, 32-letniej Słowaczki i 50-letniego niemieckiego przewodnika.

Więcej informacji o Zuzannie Andruczyk oraz zdjęcia na FB – Z na Szlaku.

1 KOMENTARZ

  1. Wprost niebywałe by robić porównania znających się na rzeczy z nieznającymi na rzeczy. Idziesz pierwszy raz w góry ? To zrób to jak dziecko które stawia perwsze kroki, napewno ci się uda, jeśli to robisz bezmyślnie to będziesz miał problem.
    Jest takie powiedzenie o Orlej Perci, „ciągną żesze ciekawskich swego szczęścia boo, tylu zgineło na niej… w Tatrach… większość gra w totolotka, bo to idioci, większości się to uda, a mniejszości nie, ta mniejszość przyczyni się do następnej reklamy następnych idiotów. Szczęść Boże syćkim, bez wyjątku, by wrócili do chaup cali, szczęść Boże tym co nawijają makaron na uszy laikom, żeby to robili mądrze..

Dodaj komentarz