Andrzejkowy awans – Wigry w półfinale PP!! (foto)

30.11.2016; Suwalki - Stadion Miejski; 1/4 Pucharu Polski; Wigry Suwalki - GKS Jastrzebie 1:1. © 2016 Wojciech OTLOWSKI

Data 30 listopada – tak jak wcześniej 9 sierpnia oraz 20 września – 2016 roku zapisze się złotymi zgłoskami w historii suwalskich Wigier. W drugim meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski „biało-niebiescy” zremisowali z GKS 1962 Jastrzębie 1:1 – zapewniając sobie awans do półfinału!

Gościom nie udał się zatem rewanż za przegraną w pierwszej potyczce 1:2. Trzeba im jednak oddać, że strzelając tuż po przerwie piękną, niecodzienną bramkę spowodowali, że suwalscy kibice do końca drżeli o wynik. A należy pamiętać, iż na co dzień Jastrzębie gra o dwie klasy rozgrywkowe niżej niźli Wigry.

Środowy mecz odbył się w bardzo trudnych, zimowych warunkach. A przecież w ostatnich latach zaczęliśmy przyzwyczajać się już do łagodnego listopada i grudnia. Tylko Biały Miś czuł się w końcu jak u siebie; doskonale korespondował że śnieżną aurą.

Wigry są jedynym półfinalistą niewywodzącym się z Ekstraklasy. „Biało-niebiescy” stworzą parę półfinałową z Arką Gdynia. Pierwszy mecz odbędzie się w Suwałkach na przełomie lutego i marca przyszłego roku. Ewentualnym rywalem w majowym finale będzie zwycięzca dwumeczu pomiędzy Lechem Poznań a Pogonią Szczecin.

W ten sposób zakończyła się udana jesień w wykonaniu Wigier. Także na niwie ligowej. Aczkolwiek – podobnie jak rok temu – zastanawiające jest to, że po wspaniałym sierpniu przychodzi wrześniowa i październikowa zapaść. Tym razem jednak „biało-niebiescy” szybciej wydobyli się z dołka i zdobyli jesienią 29 punktów. Należy uznać to za naprawdę dobry wynik – rok temu było ich o osiem mniej. To dobrze rokuje przed wiosenną odsłoną sezonu 2016/2017. Do historycznego sukcesu w Pucharze Polski może dojść zatem najlepsze miejsce w I lidze piłkarskiej.

Wigry Suwałki – GKS 1962 Jastrzębie 1:1 (1:0)

Bramki: Łukasz Wroński (34′) oraz Damian Tront (46′)

Zdjęcia oraz tekst: Wojciech Otłowski – www.wojciech-otlowski.pl

 

Dodaj komentarz