Laureatka konkursu „bizneSÓWKI” zbiera pieniądze na wydanie książki do ćwiczeń wzroku dzieci

Na zdj. Barbara Pakuła, fot. Niebywałe Suwałki, arch.

Barbara Pakuła, która została lauretką pierwszej edycji miejskiego konkursu dla młodych suwalskich przedsiębiorców – „bizneSÓWKI”, za pośrednictwem portalu PolakPotrafi.pl zbiera pieniądze na wydanie książki z ćwiczeniami wzroku, do której dołączone zostaną okulary czerwono-zielone, niezbędne do wykonania zadań oraz instrukcja.

Nakład książeczki do domowych ćwiczeń wyniesie 1000 egzemplarzy. W środku znajdą się zadania skierowane dla dzieci w wieku od 3 do 4 lat. Jeśli zebrana kwota przekroczy zakładane 7 tys. złotych, Barbara Pakuła zamierza opracować i wydać również ćwiczenia dla dzieci w wieku 5-6 lat. Książka miałaby zostać wydana jeszcze w grudniu 2016 roku.

Co to za książka?

visus_bpakula_0012
Fot. Niebywałe Suwałki, arch.

– Każdy z nas słyszał o dzieciach, które zmagają się z niedowidzeniem albo zezem. Walka o widzenie jest długa i męcząca. Czasem zaczyna się już w pierwszych miesiącach życia. Często rodzice czekają w ogromnych kolejkach, by dostać się do specjalistów. Słyszymy o operacjach i ratowaniu widzenia u dzieci. Zaklejanie oczu trwa nierzadko latami. Chcę ułatwić rehabilitację  – uczynić ją bardziej radosną i zarazem rozwijającą dzieci na innych płaszczyznach. Pomóż mi pomóc! – zachęca autorka pomysłu.

Barbara Pakuła jest optometrystką, w Suwałkach prowadzi Centrum Dobrego Widzenia. Organizuje cykliczne bezpłatne badania wzroku u dzieci.

ksiazeczkavisusoptykKsiążka, która chciałaby wydać mieszkanka Suwałk, to książka anaglificzna, zaprojektowana specjalnie dla dzieci, które muszą ćwiczyć oczy – dla dzieci z zezem, niedowidzeniem i innymi zaburzeniami.

Pomysł Barbary Pakuły wsparło na razie kwotą 1985 zł 39 osób. Do zakończenia zbiórki zostało 25 dni – termin upływa 10 grudnia.

Więcej na temat projektu można przeczytać na stronie PolakPotrafi.pl, znajduje się tam również krótki film i opcje wsparcia.

Dodaj komentarz