Dobry start karateków w Pucharze Polski

W sobotę, 10 grudnia w Ciechanowie odbył się Puchar Polski Karate Kyokushin Seniorów Juniorów i Młodzików. Suwalski Klub Karate wystawił zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych. Karatecy zdobyli 4 medale.

Źródło: Suwalski Klub Karate Kyokushin

W Pucharze Polski Seniorów wystartowało w sumie 97 zawodników z 47 krajowych klubów. Puchar Polski Juniorów i Młodzików zgromadził 211 zawodników z 61 klubów. – Nasze miasto reprezentowało ośmioro zawodników. Trzech seniorów, troje juniorów i dwie młodziczki. Tym razem zdobyliśmy łącznie 4 medale, najlepiej zaprezentowali się nasi seniorzy, którzy zdobyli trzy medale – jeden złoty i dwa srebrne. W kategorii do 65 kg najlepsi okazali się dwaj suwalczanie, w finale spotkali się: starszy Mateusz Muczyński, który zajął I miejsce i zdobył Puchar Polski oraz młodszy (nowicjusz) w seniorach Daniel Biłbak. Daniel w pierwszej walce pokonał Pawła Wolskiego z Warszawy, w drugim pojedynku przez wazari pokonał byłego mistrza Polski i Wicemistrza Europy Młodzieżowców Adriana Staszewskiego ze Szczytna. Wygraną jednak okupił odnowieniem się kontuzji stopy i w pojedynku finałowym nie mógł wziąć udziału – komentuje trener Marek Krejpcio.

W kategorii do 75 kg bardzo dobrze zaprezentował się Sebastian Biłbak. W pierwszej walce pokonał Krzysztofa Strója z Bukowna. W dwóch następnych pojedynkach pokonał pretendentów do tytułu w tej kategorii: Marcina Krupę z Dzierżoniowa (aktualnego brązowego medalistę Mistrzostw Polski Seniorów) i Tomasza Madeja z Zielonej Góry (aktualnego Wicemistrza Polski Seniorów). Sebastian obie walki wygrał na punkty, przez wazari. W finale spotkał się w Igorem Lamotem z Wrocławia. Igor był faworytem tej kategorii i tym razem nie oddał prymatu, pokonawszy Sebastiana w finale przez skuteczną technikę na korpus.

Młodsi reprezentanci suwalskiego klubu dołożyli do puli zwycięstw jeden medal brązowy. Zdobyła go najmłodsza zawodniczka, startująca w młodzikach, Aleksandra Rybacka – zajęła III miejsce w kumite do 50 kg. Wygrała dwa pojedynki, w trzeciej walce po dogrywce uległa zawodniczce z Ełku. Juniorki Aleksandra Górska, Aleksandra Mozerys, młodziczka Aleksandra Biłbak i junior Krzysztof Alicki tym razem przegrali swoje pierwsze walki.

W 2016 roku zawodnicy Suwalskiego Karate Kyokushin uczestniczyli w 13 zawodach – zdobyli w sumie 127 zdobytych medali: 41 złotych, 40 srebrnych i 46 brązowych.