Muzyka Michała Lorenca zabrzmiała na rzecz podopiecznych Podlaskiego Hospicjum Onkologicznego (foto)

1
357
DesOrient w OiFP w Białymstoku.

Koncert świąteczny w wykonaniu zespołu „DesOrient”, który odbył się w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku z udziałem kompozytora Michała Lorenca, został zorganizowany w szczytnym celu. Publiczność usłyszała najbardziej znane filmowe utwory muzyczne tego twórcy.

Cały dochód z koncertu przeznaczony został na rzecz Fundacji Podlaskie Hospicjum Onkologiczne. Dodatkowo, już po zakończeniu części artystycznej, uczestnicy wydarzenia mogli wziąć udział w kiermaszu ozdób świątecznych przygotowanych przez wolontariuszy i sympatyków Fundacji. Podczas zbiórki publicznej udało się zgromadzić prawie 2,5 tys. złotych. Środki posłużą zapewnieniu profesjonalnej opieki medycznej podopiecznym Hospicjum Domowego w Nowej Woli. Jak pomóc? Wejdź na stronę Fundacji Podlaskie Hospicjum Onkologiczne (tam znajdują się informacje na temat możliwości wsparcia organizacji).

Michał Lorenc doskonale znany jest kinomanom. To autor muzyki do filmów i seriali. Publiczność zgromadzona w dużej sali OiFP w Białymstoku mogła usłyszeć kompozycje m.in. z „Przedwiośnia”, „Oficera”, „Bandyty”, „Wina truskawkowego”, „Statystów”, „Ojca Mateusza”, „Dziecka szczęścia” – w autorskiej aranżacji muzyków z „DesOrient”. Jak podkreślił pół żartem, pół serio po koncercie Michał Lorenc – był zadowolony z interpretacji swojej muzyki – nie poznał jej.

„DesOrient” wykonuje muzykę Michała Lorenca od 1998 roku. Artyści grają na różnych instrumentach – nawet regionalnych, jak choćby olbrzymich rozmiarów fujara słowacka. Publiczność ujmują nie tylko swoim talentem, ale i poczuciem humoru. Grupa wystąpiła w składzie: Marta Maślanka – cymbały, Malgorzata Szarlik – skrzypce, Klaudiusz Baran – akordeon, Bogdan Kupisziewicz – gitara, Mariusz Puchłowski – flety, Robert Siwak – instrumenty perkusyjne oraz Michał Woźniak – kontrabas.

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda

1 KOMENTARZ

Leave a Reply