Gminy Suwałki, Nowinka, Przerośl i Bakałarzewo skorzystają z Parku Technologicznego

PNTPW, projekt wspolpracy

Lekcje przedsiębiorczości i szkolenia z pierwszej pomocy – i to zupełnie za darmo – to główne założenia porozumienia o współpracy podpisanego w środę, 19 kwietnia między Parkiem Naukowo-Technologicznym Polska-Wschód w Suwałkach a samorządowcami z Suwalszczyzny – z gmin Suwałki, Nowinka, Przerośl oraz Bakałarzewo.

Jak wynika z założeń programu współpracy, młodzież z Suwalszczyzny skorzysta m.in. z Parkowych laboratoriów, w tym chemicznego i symulacji medycznych. Dodatkowo, uczniowie szkół gimnazjalnych będą mogli dowiedzieć się więcej na temat teoretycznych aspektów prowadzenia własnej działalności w Polsce. Uczniowie i nauczyciele przeszkolą się także w zakresie pierwszej pomocy.

Wspieraniu biznesowych pomysłów młodych ludzi – jak przypomniał Dariusz Bogdan, prezes Parku Technologicznego w Suwałkach – już teraz służy projekt doradztwa „zaPARKuj swój biznes”, realizowany we współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową.

W przyszłym roku suwalski samorząd i PNTPW połączą siły jeszcze w większym zakresie przy organizacji konkursu „bizneSÓWKI”. Dariusz Bogdan zapowiada także – po wakacjach – sprowadzenie na dłużej mobilnej ekspozycji Centrum Nauko Kopernik w Warszawie. Szkoły będą mogły zwiedzać ekspozycję przez cały tydzień, w weekend zaś zostanie ona udostępniona pozostałym mieszkańcom Suwalszczyzny.

Dodaj komentarz