Kolor miętowy w Twoim wnętrzu

Szukając pomysłów na idealny kolor pasujący do wnętrza naszego mieszkania, często decydujemy się na kolor miętowy. Nie jest on oczywistym wyborem, możemy mieć więc pewność, że nasza przestrzeń nie będzie przypominała dziesiątek jej podobnych. Sam kolor jest przy tym świeży, dodaje energii i kojarzy się nierozerwalnie z wiosną i latem – ulubionymi porami roku większości z nas.

Mięta pełna zalet

Istnieje przynajmniej kilka powodów, dla których warto pomyśleć o praktycznym wykorzystaniu koloru miętowego, na pierwszy plan wysuwa się jednak to, że jest on kolorem świeżym i ożywczym. Pozwala na pobudzenie wnętrza do życia, uwalnia je od nudy i dodaje mu charakteru, nie bez znaczenia wydaje się zaś i to, że nie jest wcale rozwiązaniem najbardziej oczywistym. Mięta wymaga pewnej ostrożności, gdy łączy się ją z innymi odcieniami, wiele osób podchodzi więc do niej z nieufnością. Ta ostatnia jest jednak pozbawiona uzasadnienia. Zasad łączenia koloru miętowego z innymi można się szybko nauczyć, a odrobina wysiłku, jaką należy w to włożyć, owocuje pięknym, nietypowym wnętrzem, w którym można się zakochać.

Z czym łączyć miętę?

Kolor miętowy we wnętrzu może na nas oddziaływać na przynajmniej kilka sposobów. Dość dobrze znane jest jego kojące i odprężające działanie, choć ten sam kolor może też dodawać nam energii i motywować do działania. Kluczowe znaczenie wydaje się mieć to, z jakimi innymi odcieniami będzie on łączony i jak intensywne będą zachodzące pomiędzy nimi związki.

Najpopularniejsze wydaje się połączenie mięty z bielą i jasnymi szarościami, choć nie brakuje też stylistów, którzy podkreślają korzyści, jakie niesie za sobą zestawienie mięty i beżów zwłaszcza, jeśli i one są rozbielone. Tego rodzaju połączenie będzie odpowiadało zwłaszcza tym osobom, które kochają styl skandynawski i nowoczesny, i zastanawiają się, jak wprowadzić go do swoich domów.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć miętę z nieco ciemniejszymi odcieniami. Tu znakomicie sprawdzi się grafit, granat, a nawet czerń. Pamiętajmy jednak, że takie połączenie zwiększy intensywność jej oddziaływania na nas. Jeszcze mniej konwencjonalnym zestawieniem jest biel występująca w towarzystwie koloru żółtego i pomarańczowego. Z pewnością nie każdy będzie miał tyle odwagi, aby zdecydować się na podobny krok, jeśli jednak podejmiemy taką decyzję, może okazać się ona zaskakująco trafna.

Mięta w praktyce – narzuta dwustronna

Czasem nie trzeba malować całego pokoju, aby obserwować, w jakim stopniu mięta potrafi go przeobrazić. Bywa i tak, że już jeden element okazuje się wystarczający. W tym kontekście znakomitym pomysłem okazuje się dwustronna narzuta, na której mięta występuje w połączeniu z modnym srebrem. Tego typu rozwiązanie spodoba się zwłaszcza osobom, które lubią zmiany, wystarczy bowiem kilka chwil, a sypialnia ulegnie przemianie. Przypominająca welur miętowa strona narzuty pobudza do działania i zaprasza do powitania nowego dnia z energią, bawełniana strona srebrna koi zaś do snu i umożliwia wyciszenie się po dniu pełnym wrażeń.

Artykuł został przygotowany przez sklep www.wyjatkowaposciel.pl specjalizujący się w sprzedaży dodatków w kolorze miętowym.

Dodaj komentarz