Korekta rozkładu jazdy pociągów POLREGIO jeszcze przed Wielkanocą

tory_kolej
Fot. www.freedigitalphotos.net

Wyjątkowo w piątek, 14 kwietnia nastąpią zmiany w kursowaniu pociągów Przewozów Regionalnych w województwie podlaskim. Zmiany będą dotyczyły kilku pociągów, a ich powodem jest zmiana harmonogramu prac modernizacyjnych na liniach kolejowych. Rozkład będzie obowiązywał do 10 czerwca 2017 r.

Zarządca infrastruktury poinformował, że z powodu zmiany harmonogramu robót modernizacyjnych nie wejdą w życie planowane od 14 kwietnia br. zmiany rozkładu jazdy trzech pociągów REGIO na trasie Białystok – Szepietowo. Chodzi o pociąg odjeżdżający z Białegostoku o godz. 4:50, pociąg odjeżdżający z Łap o godz. 11:41 oraz pociąg odjeżdżający z Szepietowa o godz. 18:00. Pociągi te będą kursowały w tych samych godzinach do 10 czerwca 2017 r.

Zmianie ulegną natomiast godziny kursowania autobusów komunikacji zastępczej uruchamianych  zamiast pociągów REGIO na odcinku Białystok – Bielsk Podlaski. Przypominamy, że na trasie z Białegostoku do Czeremchy trwa modernizacja linii kolejowej z całkowitym wstrzymaniem ruchu kolejowego od Białegostoku do Bielska Podlaskiego. Właśnie rozkład jazdy autobusów komunikacji zastępczej zmieni się od 14 kwietnia. Oprócz tego zmieni się także godzina odjazdu z Czeremchy pociągu REGIO, który obecnie odjeżdża o godz. 10:30, a będzie odjeżdżał o godz. 10:23, tj. 7 minut wcześniej.

Godzinę odjazdu zmieni także wieczorny pociąg REGIO z Białegostoku do Suwałk. Od 14 kwietnia br. pociąg będzie wyjeżdżał z Białegostoku o godz. 20:26, czyli o 40 minut wcześniej. Będzie to możliwe ponieważ pociąg PKP Intercity z Łodzi Fabrycznej, z którym jest skomunikowany pociąg do Suwałk, będzie przyjeżdżał do Białegostoku o godz. 20:18.

Przypominamy pasażerom o dokładnym zapoznaniu się z rozkładem jazdy pociągów przed planowaną podróżą. Informacje o rozkładzie jazdy można uzyskać w kasach biletowych, pod numerem telefonu infolinii Przewozów Regionalnych 703 20 20 20 (czynnej całą dobę) oraz w wyszukiwarce internetowej na stronie www.polregio.pl

Pasażerowie, którzy są zarejestrowani w Komunikatorze iSMS, otrzymają na swoje urządzenia mobilne nowe rozkłady jazdy pociągów na interesujących ich trasach. Rejestracji można dokonać poprzez stronę  www.isms.pl/komunikator.html

Dodaj komentarz