O nauce i szansach na pracę

Moc atrakcji, wyjątkowe pokazy, a dodatkowo konsultacje z doradcami zawodowymi i rozmowy z potencjalnymi pracodawcami – to wszystko czekało we wtorek, 4 kwietnia na uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz mieszkańców regionu w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach.

Autor: Dawid Harasim, PWSZ

Uczelnia była gospodarzem i współorganizatorem Targów Praca i Kariera 2017, połączonych z Dniami Otwartymi uczelni. Zwiedzający mogli zatem nie tylko spotkać się z przedstawicielami firm z regionu i porozmawiać z doradcami, ale przede wszystkim dowiedzieć się i zobaczyć, co oferuje Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Suwałkach. W kilkunastu pracowniach i laboratoriach na uczniów czekali bowiem studenci, prezentując, w jaki sposób się kształcą.

Studenci Wydziału Humanistyczno-Ekonomicznego prowadzili zajęcia plastyczne i animacyjne, organizowali zabawy językowe, pokazywali jak można wykorzystywać klocki LEGO do nauki informatyki oraz opowiadali o podatkach, finansach i ekonomii. Studenci Wydziału Politechnicznego przeprowadzali doświadczenia oraz badania w laboratoriach chemicznych, pokazywali do czego służy kamera termowizyjna, czy miernik mikroklimatu, tłumaczyli jak pracować na Autocadzie i Solidworksie oraz jak zasilane są silniki pojazdów.

Wydział Ochrony Zdrowia prezentował pracownie kryminalistyczne, logistyczne, uczył robić makijaż, udzielać pierwszej pomocy, opiekować się noworodkami, a nawet strzelać. Każdy mógł zatem znaleźć coś dla siebie.

Przez kilka godzin mury Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach przekroczyło kilkaset osób (zarówno grup zorganizowanych, jak i zwiedzających indywidualnie).

Rekrutacja na rok akademicki 2017/2018 rozpoczyna się 1 czerwca.

Fot. PWSZ w Suwałkach

Dodaj komentarz