Pamiętajmy o dziele ks. Jerzego Zawadzkiego

W niedzielę, 23 kwietnia w Suwałkach odbędą się obchody 10. rocznicy śmierci ks. Jerzego Zawadzkiego.

Dziś w sali konferencyjnej NSZZ „Solidarność” wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński wraz z innymi organizatorami niedzielnego wydarzenia przedstawili program obchodów, zapraszając suwalczan do udziału w uroczystości przypadającej w dniu imienin i kolejną rocznicę śmierci ks. prałata Jerzego Zawadzkiego.

Organizatorzy obchodów 10. rocznicy śmierci ks. prałata Jerzego Zawadzkiego.

– Chcemy pamiętać postać ks. Zawadzkiego, chcemy pamiętać o nim i o dziele jego życia, wartościach, postawie. Jesteśmy przekonani, że była to postać wybitna. Żyją i żyły wśród nas osoby o wielkim sercu i umyśle, które odciskają lub odcisnęły piętno na innych, wpływają i miały wpływ na bieg dziejów, choćby w wymiarze lokalnym. Taką osobą – wielką, ale cichą i skromną był właśnie ks. Jerzy Zawadzki – powiedział Jarosław Zieliński.

W programie niedzielnych obchodów znajdzie się odsłonięcie i poświęcenie tablicy upamiętniającej ks. Jerzego Zawadzkiego, msza św., a także koncert chóru „Viva Musica”, wykład prof. Wojciecha Guzewicza oraz część poświęcona pamięci o dokonaniach ks. Jerzego Zawadzkiego. Szczegóły poniżej.

Dodaj komentarz