„T2: Trainspotting” Danny’ego Boyle’a w „Kinie konesera”

Trainspotting
Materiały promocyjne filmu.

We wtorek, 25 kwietnia o godz. 18.30 Cinema Lumiere w Suwałkach zaprasza na kolejny seans w cyklu „Kino konesera”. Tym razem widzowie obejrzą drugą część kultowego filmu lat dziewięćdziesiątych XX wieku – „Trainspotting”.

„T2: Trainspotting” – czyli 20 lat później. W tej odsłonie filmowej opowieści poznamy dalsze losy Marka Rentona (Ewan McGregor). Dowiemy się, czy rzeczywiście udało mu się wyrwać na dobre z brudnego, podziemnego życia Edynburga i heroinowego nałogu, przestępczego półświatka, w którym każdy czyn motywowany jest narkotykowym głodem. Renton wraca do domu, a tam czekają na niego: Spud, Sick Boy i Begbie.

Pierwsza część filmu, który z Ewana McGregora uczynił międzynarodową gwiazdę, została uznana za jeden z dziesięciu najważniejszych brytyjskich filmów w historii. Obraz powstał na podstawie autobiograficznej powieści Irvine’a Welsha. Scenariusz drugiej części bazuje na kolejnej książce Welsha – „Porno”.

T2_Trainspotting_2
Materiały promocyjne filmu.
T2_Trainspotting_1
Materiały promocyjne filmu.

Za kamerą ponownie stanie Danny Boyle. W filmie zobaczymy Ewana McGregora, Ewena Bremnera, Roberta Carlyle’a i Johnny’ego Lee Millera.

Patronem pokazów filmowych w cyklu „Kino konesera” w Cinema Lumiere jest portal „Niebywałe Suwałki”.

W naszym konkursie można wygrać 2 pojedyncze bilety na pokaz filmu „T2: Trainspotting”. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Jaka scena kończy „Trainspotting”? Odpowiedzi prosimy przesyłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl. Wygrywają osoby, które prawidłowe odpowiedzi nadeślą najszybciej.  KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!

Dodaj komentarz