Teatralna środa w Dramatycznym z okazji Świąt Wielkanocnych

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku przygotował niespodziankę z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. W środę, 12 kwietnia widzowie będą mogli kupić bilety w promocyjnej cenie 25 zł na kwietniowe pokazy spektakli: „Ożenek” i „Trans-Atlantyk”.

„Ożenek” jest jedną z najznakomitszych komedii z kanonu literatury światowej i najbardziej znanym dziełem Gogola – obok „Rewizora” i „Martwych dusz”. To pierwsza rosyjska komedia obyczajowa, traktująca o niezrealizowanych zamiarach, która uczyniła pierwszoplanowymi postaciami nie arystokratyczne środowisko, oddające się miłostkom i flirtom, lecz całkiem pospolite kupiectwo.

Gogolowskie postacie w tej obyczajowej komedii nakreślone są z mistrzowską przenikliwością oraz potężną dawką humoru i satyry. Spektakl z gościnnym udziałem Andrzeja Mastalerza zostanie zaprezentowany 21, 22 oraz 23 kwietnia.

– „Ożenek” jest nieśmiertelną komedią Nikołaja Gogola. Przezabawne typy ludzkie, wartka akcja i świetne aktorstwo są głównymi atutami tego spektaklu. Przychodząc na „Ożenek”, widzowie mają szansę zetknąć się z dialogami pełnymi humoru, zaskakującymi sytuacjami i wciąż aktualną tematyką – mówi aktorka, Monika Zaborska.

Widzowie będą mogli kupić promocyjne bilety także na „Trans-Atlantyk” w reżyserii Jacka Jabrzyka. Dzieło Witolda Gombrowicza jest swoistym ‘pamiętnikiem’ autora z początku jego pobytu na emigracji w Argentynie. Przedstawienie będzie można zobaczyć 29 i 30 kwietnia.

– „Trans-Atlantyk” to spotkanie z wielką literaturą Gombrowicza, która jest wciąż aktualna, a w reżyserii Jacka Jabrzyka nabrała nowego znaczenia. Tutaj możemy zweryfikować znaczenie hasła naród, ojczyzna, honor i odnieść je do współczesności. Jeżeli dodamy do tego jeszcze wspaniałą choreografię i ruchu sceniczny Mikołaja Mikołajczyka oraz niejednoznaczną scenografię Bartholomäusa Martina Kleppka, widzowie otrzymają niesamowite wielowymiarowe przedstawienie, na które w imieniu swoim oraz moich kolegów z zespołu serdecznie zapraszam – dodaje aktorka.

Promocyjne bilety, w cenie 25 zł, widzowie będą mogli kupić w środę, 12 kwietnia. Promocja będzie obowiązywała zarówno w Kasie Teatru (od godz. 14:00 do 20:00), jak i w sprzedaży internetowej (od godz. 8:00 do 20:00). Przy zakupie biletów on-line na stronie dramatyczny.pl, widzowie powinni wybrać bilet „teatralna_sroda”.

Teatr Dramatyczny przypomina także o możliwości zakupu „Biletów-prezentów” jako upominku z okazji Świąt Wielkanocnych. Bilety na spektakl dowolnie wybrany przez obdarowanego, dostępne są w Kasie Teatru.

W naszym konkursie czytelnicy portalu mogą wygrać podwójne zaproszenie na spektakl „Ożenek” w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku w dniu 22 kwietnia o godz. 19.00.

Wystarczy odpowiedzieć prawidłowo na pytanie: Ile razy i w jakich latach realizacje spektaklu „Ożenek” gościły na scenie Teatru Dramatycznego w Białymstoku? Odpowiedzi prosimy przesyłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl wraz ze swoim imieniem i nazwiskiem (do rezerwacji). Zaproszenie wygrywa osoba, która prawidłowej odpowiedzi udzieli najszybciej.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 12 kwietnia. Zwycięzca zostanie poinformowany w mailu zwrotnym o zasadach odbioru nagrody. W pierwszym terminie konkurs pozostał nierozstrzygnięty.

Na odpowiedzi czekamy więc do 16 kwietnia.

Konkurs udało się rozstrzygnąć wcześniej. 13 kwietnia prawidłową odpowiedź nadesłała p. Anna Turska.

Ze względu na trudność, jaką sprawiło pytanie konkursowe, postanowiliśmy opublikować prawidłową odpowiedź. Liczba realizacji spektaklu „Ożenek” w Dramatycznym – 4, w latach: OŻENEK 1945 (Premiera: 09 czerwca 1945, Reżyser: Michał Melina), OŻENEK 1956 (Premiera: 29 września 1956, Reżyser: Józef Maślinski), OŻENEK 1983 (Premiera: 16 kwietnia 1983, Reżyser: Ewa Gilewska) oraz OŻENEK 2011 (PREMIERA: 15 maja 2011 r., reż. Piotr Dąbrowski).

„Ożenek”, który można obecnie oglądać w TD to właśnie realizacja z 2011 roku.

Dodaj komentarz