Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowej sali gimnastycznej w Starym Folwarku

Na zdj. od lewej: starosta Szczepan Ołdakowski, wicemarszałek Anna Naszkiewicz i marszałek Jerzy Leszczyński. Fot. Wrota Podlasia

Budowa sali gimnastycznej rozpoczęła się już w sierpniu 2016 roku, a potrwać ma do marca 2018 roku. W środę, 12 kwietnia w Starym Folwarku odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowej, pełnowymiarowej sali gimnastycznej wraz z zapleczem sportowym i łącznikiem przy istniejącym budynku Zespołu Szkół, w skład którego wchodzą dwa oddziały przedszkolne, szkoła podstawowa i gimnazjum liczące łącznie 202 uczniów.

Źródło: Wrota Podlasia

W uroczystości udział wzięli: marszałek Jerzy Leszczyński , wicemarszałek Anna Naszkiewicz i Bogdan Dyjuk, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego, a także wójt gminy Suwąłki Tadeusz Chołko, Mieczysław Baszko, poseł na Sejm RP; Szczepan Ołdakowski, starosta suwalski; Bożena Omilijanowicz, dyreltor Zespołu Szkół.

–  Z pewnością i dużo większe szkoły nie powstydziłyby się takiej hali, jaka powstanie w Starym Folwarku. I tak jak poprzednia sala była sfinansowana ze środków transgranicznych, tak ta w całości sfinansowana ze środków własnych – mówił Tadeusz Chołko, Wójt Gminy Suwałki.

A Bogdan Dyjuk przypomniał, że z całej sumy 3,6 mln zł (tyle wyniesie koszt tej inwestycji) niemal połowa pochodzi ze środków przyznanych przez Zarząd Województwa Podlaskiego.

– Myślę, że to dobry przykład współpracy samorządowej. Bo Zarząd najpierw przyznał na tę inwestycję 1 mln zł z Programu Rozwoju Bazy Sportowej Wojeództwa Podlaskiego; tydzień temu zaś Zarzą WP postanowił, by kolejne 700 tys. zł przekazać na tę inwestycję ze środków PFRON – przyznał Bogdan Dyjuk.

Nowy budynek zaprojektowany został przez suwalską architekt Sylwię Wnuk, zaś jego generalnym wykonawcą jest  Przedsiębiorstwo Remontów i Budownictwa Ogólnego Sp. z o.o. w Suwałkach.

Na zdj. na pierwszym planie wójt Tadeusz Chołko. Fot. Wrota Podlasia

Dodaj komentarz