Zapowiada się moc dźwięków. Zagrają: Trzaska, Remont Pomp i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego

0
747
Na zdj. Mikołaj Trzaska i członkowie zespołu "Remont Pomp".

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa to miejsce, w którym Mikołaj Trzaska, autor muzyki do niemal wszystkich filmów Wojciecha Smarzowskiego i laureat tegorocznych Orłów za soundtrack do „Wołynia”, często gości. Za kilka dni wystąpi z niebywałym składem – dwiema orkiestrami.

Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego w swojej historii grała już z wieloma artystami. Mikołaj Trzaska jest jednym z nich. Do Sejn chętnie powraca, doceniając szczere emocje w muzyce młodszych i starszych członków OKTS. Współpraca układa się tak dobrze, że Trzaska zaprosił muzyków do nagrania muzyki do filmu „Wołyń”. To robi wrażenie.

Nie mniejsze wrażenie zrobi zapewne na publiczności sobotni wspólny koncert OKTS i Trzaski wraz z zespołem „Remont Pomp”. W sobotę, 20 maja o godz. 19.00 w Sejnach będzie można usłyszeć również tę grupę muzyków. „Remont Pomp to zespół, w którym grają osoby niepełnosprawne. Ale nie to jest w tym projekcie najistotniejsze. Jarek Marciszewski z Remontu Pomp podkreśla, że trwająca od 14 lat przygoda jest wielowymiarowa – muzyczna, personalna, związana z rozwojem społecznym. – Bardzo ważne w naszej działalności jest to, że zespół jest postrzegany głównie poprzez muzykę. Nie jest to zespół wyłącznie terapeutyczny – wskazuje Marciszewski.

Grupa ma na swoim koncie dwie płyty. Pierwsza pt: „Złota Platyna” wydana w 2012 roku została nagrana z Mikołajem Trzaską i Majkiem Majkowskim. Kolejną płytę pt: „Pomp Power” zespół nagrał z Mikołajem Trzaską, a ukazała się ona w grudniu 2016 roku nakładem wydawnictwa Kilogram Records. Remont Pomp można było dotychczas usłyszeć m.in. w Australii, Irlandii, Słowacji czy Izraelu.

Mikołaj Trzaska, doświadczony artysta, nie kryje zadowolenia ze współpracy z „Remontem Pomp”. – To jest zespół złożony profesjonalnych muzyków, którzy odpowiadają ze siebie w sensie brzmienia. Po prostu powalają na kolana – komentuje Trzaska, dodając, że każdy z członków orkiestry wypracował indywidualną jakość dźwięku i swoją świadomość muzyczną. Trzaska przyznaje, że współpraca z „Remontem Pomp” jest doświadczaniem pełni muzycznej i pełni przeżywania. Czy potrzebna jest lepsza rekomendacja?

W sobotę na scenie Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej wystąpi około 40 osób. I na scenie i w części dla publiczności będzie więc tłoczno – wstęp jest wolny, a Spółdzielnia nie jest dużym pomieszczeniem, spieszcie się!

Posłuchaj:

Więcej wydarzeń w naszym kalendarzu:

Koncert w Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej – Remont Pomp, Mikołaj Trzaska, Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego

Leave a Reply