Ogromny sukces ratowników

0
308
Fot. PWSZ w Suwałkach

Studenci ratownictwa medycznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach – Przemysław Wasilewski, Sebastian Czarniecki, Mateusz Gutkowski oraz Paweł Kopiczko zajęli III miejsce w Ogólnopolskich Mistrzostwach Ratownictwa (w ramach kwalifikowanej pierwszej pomocy) w Barczewie.

Sukces jest o tyle wyjątkowy, że studenci rywalizowali z zawodowcami – przedstawicielami OSP, PSP, GOPR-u, czy WOPR-u. Czteroosobowe drużyny brały udział w dziewiętnastu trudnych konkurencjach. Musieli między innymi ratować niemowlaka, pomóc wojskowej grupie antyterrorystycznej, udzielać pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych, wodnych oraz osobom poparzonym.

Jak mówi, Gabriela Zachłowska, opiekun grupy i wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach – z wykonaniem wielu zadań problemy miały nawet służby zajmujące się tym na co dzień, stąd też sukces cieszy jeszcze bardziej.

W mistrzostwach rywalizowało ponad 30 drużyn z całego kraju. 13. miejsce zajęła druga ekipa z Suwałk – studenci II roku ratownictwa medycznego (Adrian Borkowski, Mateusz Kurmiłko, Jakub Kiezik i Damian Bobkowski).

Fot. PWSZ w Suwałkach

Leave a Reply