Poznaj tajemnicę bluesa – nowy spot Suwałki Blues Festival (wideo)

Spot reklamujący 10. jubileuszową edycję Suwałki Blues Festival już w sieci. Klip nawiązuje do tradycji bluesowych z lat 20. XX wieku w Stanach Zjednoczonych, ale widza przenosi też w klimat nadchodzącego wydarzenia, które w lipcu odbędzie się w mieście nad Czarną Hańczą.

Niektórzy nigdy jej nie poznają, zaś inni ciągle jej szukają. Przed Wami historia człowieka, który oddał wszystko za największą tajemnicę bluesa. Tak realizatorzy filmu opisują koncepcję tegorocznej wideo-zapowiedzi. To kolejna realizacja studia Mucha Na Dziko, która tym razem dzieje się początkowo w USA, kolejne sceny spotu nawiązują do Suwałki Blues Fesitval, a finałowe ujęcia mają miejsce w jednej z suwalskich karczm.

W spocie znów usłyszymy charakterystyczny głos Wojciecha Manna. W filmie wystąpili: jako Robert Johnson – Osazee Okungbowa; jako Diabeł – Artur Dwulit, aktor Białostockiego Teatru Lalek; suwalczanin – Krzysztof Bitdorf, aktor, którego mogliśmy zobaczyć m.in. w filmie „U Pana Boga w ogródku”.

Przypomnijmy, że to trzeci spot SBF – w pierwszej wersji Wojciech Mann prosto z radia podążał do Suwałk, zaś z drugiego filmu dowiedzieliśmy, że bluesa na Suwalszczyźnie grano już w XIX-wieku, nawet jeśli pogoda nie sprzyjała. Wszystkie filmy poniżej.

Więcej na oficjalnej stronie Suwałki Blues Festival.

SBF 2016:

SBF 2015:

Dodaj komentarz