Złoto dla karateków

Bracia Damian i Daniel Biłbak zostali zaproszeni na Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Austrii, które odbyły się w niedzielę, 11 czerwca w Wiedniu. Bliźniacy nie zawiedli – stoczyli po dwa pojedynki z zawodnikami z Węgier, Austrii oraz Szwajcarii i wygrali swoje kategorie wagowe, zdobywając dwa złote medale.

Opiekunem i sekundantem bliźniaków był starszy brat Sebastian Biłbak. Damian zdobył I miejsce w kategorii do 65 kg. Daniel wystartował w kategorii do 75 kg i zdobył I miejsce. Obaj do swoich osiągnięć mogą dopisać Mistrzostwo Austrii Seniorów.

To był ostatni start zawodników Suwalskiego Klubu Karate przed wakacjami. W czasie wakacji zawodnicy mają czas na odpoczynek, ale w drugiej połowie sierpnia muszą już zacząć myśleć o kwalifikacjach do Mistrzostw Europy Kadetów i Młodzieżowców. Kwalifikacje odbędą się 23 września w Rzeszowie. Suwalski Klub Karate wystawi ośmioro zawodników: trzech młodzieżowców i pięcioro kadetów. Każdy z nich ma szansę zakwalifikować się do wyjazdu na Mistrzostwa Europy, które odbędą się 11 listopada.

Wyjazd został dofinansowany przez Urząd Miejski w Suwałkach i przez sponsora klubowego Reso Europa Service.