Projekt 40 przebojów w wykonaniu duetu Jakubik & Deriglasoff dotarł również do Augustowa. Koncert odbędzie się w sobotę, 15 lipca o godz. 20:30. Będzie można popłynąć – nie tylko w sferze muzyki – występ planowany jest na statku Sajno.

Muzyczny projekt pod roboczym tytułem „40 Przebojów”, inspirowany poszukiwaniami takich twórców jak John Cage czy John Zorn, jest oryginalną propozycją, jakiej na polskim rynku muzycznym znaleźć nie sposób. Ekstrawagancki pomysł duetu Jakubik & Deriglasoff, tych niepokornych, ciągle poszukujących artystów wkracza na obszary, których nikt w tym kraju jeszcze nie próbował eksplorować.

Jest bez wątpienia ambitnym, skierowanym do wyrobionego słuchacza eksperymentem, gdzie muzycznie panował będzie absolutny eklektyzm. Od cyberpunka, przez elektro-pop, disco techno, do hardcore’u. Proszę sobie wyobrazić płytę, na której znajdzie się 40 utworów, mini-piosenek, skitów – niepotrzebne skreślić – do których muzykę napisał Olaf Deriglasoff, swój głos i muzyczną frazę dał Arek Jakubik, wszystko do tekstów autorstwa Krzysztofa Vargi i Marcina Świetlickiego. Przy czym każda z tych kompozycji trwa niewiele dłużej niż minutę, niektóre wręcz po dwadzieścia parę sekund.

Nie dzieje się to przypadkiem. Ten album idzie z duchem czasów. Dzisiaj wszystko dzieje się szybciej, mocniej, krócej. Potrzebnych jest nam więcej bodźców na sekundę. W dobie wszechobecnego Internetu nasze ucho i oko mają nowy software, pracują na zupełnie innym poziomie postrzegania. Idziemy o zakład, że za 10 lat w radio, obojętnie jak ono będzie wtedy wyglądało, piosenki będą trwały 60-90 sekund, nie więcej. Bo dłużej – to będzie już straszna nuda. Oczywiście duet Jakubik & Deriglasoff nie nagrał piosenek sensu stricte, przebojów do radia. Stworzyli 40 ambitnych kompozycji muzycznych, które w przyszłości mogą wytyczyć kierunki rozwoju muzyki alternatywnej. Wyruszyli w arcyciekawą i odważną artystycznie podróż, która sami nie wiedzą, dokąd może ich doprowadzić.

Projekt ten to nie li tylko warstwa muzyczna – sięga on znacznie dalej. W perspektywie ma połączyć różne dziedziny sztuki: muzykę, film, sztuki audiowizualne i teatr. Koncert ma być formą performatywnego widowiska, interdyscyplinarnym połączeniem wspomnianych wyżej form sztuki.

Zbiórka w Porcie Żeglugi Augustowskiej. Rezerwacje i sprzedaż biletów: MDK Rynek Zygmunta Augusta 9. Augustów. Cena 40 zł. Tel. 87 643 36 59 lub 790 22 85 60 (w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych koncert przeniesiony będzie do Miejskiego Domu Kultury).

Aby wygrać zaproszenie dla 2 osób na koncert w Augustowie, wystarczy odpowiedzieć prawidłowo na pytanie: Wymień 3 filmy z udziałem Arka Jakubika i 3 zespoły, w których grał Olaf Deriglasoff. Odpowiedzi prosimy przesyłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl

Konkurs trwa do czwartku, 13 lipca do godz. 14.00. Zwycięzca zostanie wylosowany. Konkurs zakończony. 

Dodaj komentarz