Tak świętowali policjanci

W ostatnią niedzielę w Suwałkach odbył się uroczysty apel z okazji obchodów 98. rocznicy powstania Polskiej Policji. Awanse na wyższe stopnie służbowe na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego otrzymali funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, Komendy Powiatowej Policji w Augustowie oraz Komendy Powiatowej Policji w Sejnach.

Informacja prasowa.

Niedzielny apel był okazją do uhonorowania policjantów, którzy na co dzień służą społeczeństwu i dbają o jego bezpieczeństwo. Awanse na wyższe stopnie policyjne otrzymało w tym roku 55 mundurowych z Suwałk, 23 z Augustowa oraz 28 funkcjonariuszy z Sejn. Pięciu funkcjonariuszom wręczono medale „Za Długoletnią Służbę”, a dwóm – odznaki „Zasłużony Policjant”.

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński wyróżnił 4 policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach za szczególne zaangażowanie w wykonywaniu zadań służbowych, a w szczególności za uratowanie życia ludzkiego w sytuacji najwyższego zagrożenia, wręczając im listy gratulacyjne.

Doceniono też samorządowców, tj. wójta gminy Bakałarzewo – Tomasza Naruszewicza oraz wójta gminy Rutka-Tartak – Jana Racisa, którzy odznaczeni zostali brązowymi medalami „Za Zasługi dla Policji”. Srebrną odznakę „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” z rąk Sekretarza Stanu w MSWiA i Komendanta Głównego PSP odebrał Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku – nadinspektor Daniel Kołnierowicz.

Po części oficjalnej mieszkańcy miasta mogli wziąć udział pikniku rodzinnym „Niebieski powiew lata”, zorganizowanym przez mundurowych.

Dodaj komentarz