Każda kobieta pragnie czuć się wyjątkowo. Jedyna w swoim rodzaju biżuteria artystyczna może sprawić, że poczujesz się wspaniale. Sprawdź, co wyróżnia biżuterie artystyczną od zwykłej dostępnej w sklepach.

Czym jest biżuteria artystyczna

To klasyczna biżuteria połączona z oryginalnością, pomysłowością i wyjątkowością. Występuje zarówno w złocie, srebrze jak i stali chirurgicznej urozmaicona często o kamienie szlachetne lub/ i koraliki. Zachwyca precyzją wykonania i nietypowymi połączeniami.

Do biżuterii artystycznej należą przede wszystkim kolczyki, broszki, naszyjniki, bransoletki  i klipsy.

Wykonane są własnoręcznie przy użyciu półfabrykatów według własnego pomysłu i koncepcji. Kady kto przejawia w sobie umiejętności manualne mógłby wykonać taką biżuterię sam mając odpowiednie materiały.

Aktualnie biżuteria artystyczna podbija rynek. Zyskuje ona coraz większą rzeszę fanów. Osoby wykonujące taką biżuterię to zazwyczaj miłośnicy rzeźby, malarstwa lub mody.

Biżuteria artystyczna to rękodzieło

Tego typu biżuteria wykonywana jest ręcznie z gotowych półfabrykatów, które zakupić można w specjalistycznych sklepach.

Wiele osób używa do jej wykonania tylko najlepszej jakości materiałów srebrnych próby: 999, 930 czy 925. Osoby tworzące taką biżuterię zakupują również kamienie naturalne, oryginalne kryształy Swarovskiego czy perły hodowlane. Oczywiście oprócz tych drogich materiałów do wykonania biżuterii używa się także tańszych np. koralików, dzięki którym można łączyć wszystkie elementy w ciekawych i niepowtarzalnych zestawieniach.

Biżuteria ręcznie robiona ma dodawać blasku, ale nie razić. Powinna być dobrana do stroju, sylwetki oraz urody.

Coraz więcej osób wykonuje biżuterię artystyczną, a więc więcej pomysłów i więcej wzorów do wyboru.

Najpopularniejsze elementy biżuterii artystycznej to kolczyki, pierścienie, klipsy, bransoletki, naszyjniki i broszki. Można kupić biżuterie w komplecie, dzięki czemu skomponowanie ciekawego i oryginalnego prezentu nie będzie trudne.

Dość mocnym akcentem są kamienie szlachetne. Osoby zajmujące się wykonywaniem takiej biżuterii wyszukują niebanalne kamienie, których używają do stworzenia czegoś wspaniałego. Wyszukują takie kamienie jak: bursztyny, diamenty, szafiry czy rubiny. Dodatkowo znajdują je w przeróżnych barwach i odcieniach. Pięknie komponują się  zarówno ze złotem, srebrem czy stalą chirurgiczną.

Dlaczego biżuteria artystyczna?

Przede wszystkim wyjątkowość. Szansa na to, że ktoś będzie miał taki sam element biżuterii jest bardzo niewielka. Po drugie cena, która jest stosunkowo niska, no i oczywiście materiał z jakiego została wykonana biżuteria. Zazwyczaj są to naturalne i porządne materiały. Gdybyśmy chcieli kupić w sklepie biżuterie wykonaną z tego samego materiału z pewnością musielibyśmy zapłacić za nią znacznie więcej.

Kolejna kwestia to forma z jakiej jest wykonana biżuteria. Może być to recykling, który wykorzystuje starą biżuterię lub klasyczne złoto czy srebro wysadzone szlachetnymi kamieniami.

MK
Zobacz więcej na: www.decobazaar.com/bizuteria-bransoletki-4.html.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj