Żeglarze znów na podium

Data:

Zakończyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży na Zalewie Zegrzyńskim – załogi UKŻ GROT znowu pokazały klasę i mistrzowski poziom. Młodzi zawodnicy wrócili z tytułami Mistrzów Polski.

Pod opieką trenera Pawła Cherubina cztery załogi na łodziach klasy CADET walczyły o podium w Mistrzostwach Polski – dwie wróciły z medalami: Julia Hościłowicz z Julią Kundzicz na załodze zajęły I miejsce w klasyfikacji kobiet i zdobyły tytuł Mistrza Polski w klasie CADET – to drugie z kolei złoto Julii, po ubiegłorocznym zwycięstwie; Eryk Martynko z Kingą Martynko na załodze wywalczyli brązowy medal w klasyfikacji mężczyzn – dla Eryka, to trzecie podium z kolei, po dwukrotnym Mistrzostwie Polski w 2015 i 2016 roku.

Debiutuje załogi zajęły miejsca w pierwszej dziesiątce: Michalina Hościłowicz z Klarą Tyczkowską uplasowały się na IX miejscu, zaś Amelia Piasecka z Anielą Nowak – tuż za Miśką i Klarą – na X miejscu.

Suwalscy cadeciarze wypracowali w tym sezonie historyczny wynik sportowy – Mistrzostwo Świata Eryka i Kingi Martynko, szóste miejsce w klasyfikacji ogólnej Mistrzostw Świata i pierwsze miejsce wśród załóg żeńskich Julii Hościłowicz i Julii Kundzicz, a teraz doskonały wynik na Mistrzostwach Polski wszystkich czterech załóg.