Bądź na czasie. Masz własną firmę, umów się na bezpłatne szkolenia

biznes_meeting
Fot. www.freedigitalphotos.net

Od 11 do 15 września w suwalskim oddziale ZUS  przedsiębiorcy mogą skorzystać z bezpłatnych szkoleń i konsultacji organizowanych w ramach „Tygodnia Przedsiębiorcy”.

„Tydzień Przedsiębiorcy” organizowany jest z myślą o osobach prowadzących działalność gospodarczą , a także tych, którym taki pomysł się rodzi. Podczas bezpłatnych seminariów pracownicy ZUS przybliżą interesujące tematy, m.in. zasady rozliczania oraz wypłaty świadczeń krótkoterminowych z ubezpieczenia społecznego, obowiązki osób rozpoczynających prowadzenie działalności gospodarczej. Zostaną również przedstawione planowane zmiany i udogodnienia dla przedsiębiorców (e-składka, elektroniczne zwolnienia lekarskie).

Seminarium z 11 września „ABC przedsiębiorcy” otwiera cykl spotkań i jest adresowane do tych osób, które przedsiębiorcami dopiero zamierzają zostać. Podczas spotkania poznają swoje obowiązki, dowiedzą się, jak wypełniać dokumenty ubezpieczeniowe, jak korzystać z profilu PUE ZUS oraz co to jest e-składka. 12 września to seminarium na temat „e-Składki oraz e-ZLA Elektronicznych zwolnień lekarskie”, ZUS zaprasza też 14 września na „Świadczenia krótkoterminowe z systemu ubezpieczenia społecznego”. Podczas niego będzie można się dowiedzieć, jakie są ogólne zasady podlegania ubezpieczeniu chorobowemu i wypadkowemu, poznać rodzaje świadczeń i zasady rozliczania w dokumentach ubezpieczeniowych wypłaconych świadczeń.

Udział we wszystkich seminariach jest bezpłatny. Zgłoszenia zainteresowanych przedsiębiorców przyjmowane są e-mailowo lub telefonicznie: aneta.klekowiecka@zus.pl, tel 87 5652770.

Dodaj komentarz