Kajak, rower i bieg podczas Predathlonu (foto)

W sobotę, 9 września na terenie Suwalskiego Parku Krajobrazowego wyzwanie Predathlonu podjęło 22 zawodników, w tym jedna kobieta. Trasę jako pierwsi pokonali: Krystian Kalinowski, Piotr Wasilewski i Jarosław Perkowski.

Krystian Kalinowski z AGR Podlasie to zwycięzca również poprzedniej edycji wydarzenia. Był najszybszy – pokonanie trasy zajęło mu 3 godz. 56 minut. Drugi w kolejności na mecie stawił się Piotr Wasilewski z MTB Suwałki (4 godz. 12 min.). Tuż po nim był Jarosław Perkowski z Fundacji „Kierunek Ultra” – 4 godz. 15 min.

W biegu Predathlon RUN wystartowało 26 zawodników. W tej części zwyciężyli: Arkadiusz Ostaszewski – Ambasador Decathlon – z Raczek z czasem 53 min 26 s; Tadeusz Walendykiewicz – Suwałki- 1.00.08 oraz Tomasz Miazek – Warszawa – 1.03.00. Najlepsza wśród kobiet i czwarta na mecie stawiła się Joanna Karczewska – Paint Run Suwałki z czasem 1.08.43.

Wydarzeniu sportowemu towarzyszyły również inne atrakcje – Nordic Walking oraz Predathlon Kids, a także piknik rodzinny.