Trwa rekrutacja na Uniwersytet Dziecięcy

Dlaczego cytryna jest kwaśna, a krew czerwona? Jak się buduje domy i skąd się biorą pieniądze w bankomacie? Na te i kilkaset innych pytań będą mogli odpowiedzieć najmłodsi studenci PWSZ w Suwałkach.

Dzieci w wieku od 6 do 10 lat przez kilka miesięcy będą poznawały tajniki nauki. Wcielą się w rolę ratowników medycznych, inżynierów, biologów, czy fotografów. Nie zabraknie też zajęć sportowo-rekreacyjnych i mnóstwa dodatkowych niespodzianek.

PWSZ w Suwałkach stwarza maluchom możliwość wartościowego spędzania wolnego czasu i zaszczepia w nich zamiłowanie do nauki i poznawania świata.

Rekrutacja potrwa do 9 października lub do wyczerpania miejsc (liczba miejsc jest ograniczona). W dniu 10 października zostanie opublikowana lista osób przyjętych oraz lista rezerwowa.

Uroczysta inauguracja Roku Akademickiego najmłodszych studentów odbędzie się 21 października. Mali żacy wezmą udział w 15 spotkaniach zakończonych uroczyście 9 czerwca 2018 r.

Partnerem Uniwersytetu Dziecięcego jest Urząd Miejski w Suwałkach. Patronem medialnym tegorocznej edycji UD jest między innymi portal „Niebywałe Suwałki”.

Więcej informacji i formularz rekrutacyjny można znaleźć TUTAJ.

Dodaj komentarz