Reklama
Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Festiwal Fantasy „Baśniowa Suwalszczyzna, mityczna Dzukija” w Suwałkach

19 września 2014 - 21 września 2014

Festiwal Fantasy „Baśniowa Suwalszczyzna, mityczna Dzukija” odbędzie się w dniach 19-21.09 (Suwalski Ośrodek Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5).

Trzy dni z fantastyką w Suwalskim Ośrodku Kultury, który zamieni się w baśniową Suwalszczyznę i mityczną Dzukiję jednocześnie.. Gry, filmy, teatry, spotkania, konkursy (literacki, fotograficzny, plastyczny, kulinarny), warsztaty, wykłady, koncerty, pokazy i wiele, wiele innych fantastycznych zdarzeń.

Za nami Festiwal Fantastyki „Portal Północny Wschód”. Zdobyliśmy pierwsze doświadczenia, zaprzyjaźniliśmy się z nowymi ludźmi. Tym razem zapraszamy na Festiwal Fantasy pod hasłem „Baśniowa Suwalszczyzna, mityczna Dzukija”. Odbędzie się on w terminie 19-21 września. Podobnie jak w roku ubiegłym nie będzie to konwent, ale ukazanie fantasy w filmie, literaturze, plastyce, teatrze, muzyce, grach i różnych innych przejawach aktywności artystycznej. Każdy powinien w naszym programie znaleźć coś dla siebie. Dzięki unijnemu dofinansowaniu mamy możliwość otwarcia się na magiczną Litwę, jej mitologię i tajemniczą kulturę bałtyjską.

Jeśli chcecie włączyć się w organizację Festiwalu, zapraszamy. Napiszcie na: anatolia.gagacka@soksuwalki.eu

W programie tegorocznego Festiwalu Fantasy między innymi:

19 września (piątek)

8.00-18.00 – warsztaty komiksu, pracownia ilustracji i rysunku (pok. 1.26) Suwalskiego Ośrodka Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5. Poznasz komiks jako graficzny nośnik treści od czasów prehistorycznych po dzisiejsze. Nauczysz się podstaw budowy scenariusza. Poznasz proste środki warsztatowe i zastosowanie słowa pisanego.

10.00 – Warsztat Form Wizualnych „Układ słoneczny 8<?>, 2, 5” (pok. 0.30) Suwalskiego  Ośrodka Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5. Działania warsztatowe odpowiedzą na pytanie, jak odczuwam istnienie wszechświata. Przewidywane jest pojawienie się postaci i form hybrydalnych, które dopełnią czytelność późniejszej ekspozycji.

12.45 – otwarcie Festiwalu, plac przed Suwalskim Ośrodkiem Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5.

13.00-20.00 – gamesroom, patio Suwalskiego Ośrodka Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5. Tu poznasz uroki gier planszowych, karcianych i bitewnych. Odnajdziesz takie tytuły jak: Kolejka, Talisman: Magia i Miecz, Dixit, Munchkin i wiele innych. Stoisko skierowane będzie zarówno do laików, którzy będą mogli nauczyć się grać od podstaw, jak i do osób zaawansowanych chcących wziąć udział w turniejach.

13.00 – spektakl narracyjny „Egle, królowa węży i inne baśnie litewskie”, Duża Scena Suwalskiego Ośrodka Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5. Egle, królowa węży to najbardziej chyba znana baśń litewska. Odrywa nas od naszych przyzwyczajeń, od codziennego świata, prowadzi przez światy ukryte, ale niemniej przecież prawdziwe.

13.00-17.00 – Antykwariat „Pod Szmaragdowym Smokiem” – Filia nr 3 Biblioteki Publicznej im. M. Konopnickiej, ul. Północna 26. Zapraszamy wszystkich chętnych do zakupu, sprzedaży i wymiany swoich książek gatunku  fantasy i science fiction.

14.00 – film „Labirynt fauna”, Duża Scena Suwalskiego Ośrodka Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5. Hiszpania, 1944 rok. Jedenastoletnia Ofelia przenosi się z matką do domu okrutnego ojczyma. Pewnego dnia odkrywa tajemniczy labirynt, w którym spotyka fauna.

15.00 – „Legendy Suwalszczyzny” – spotkanie z regionoznawcą Janem Bacewiczem, sala prób Suwalskiego Ośrodka Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5. Czym różni się legenda od baśni? Gdzie szukać legend? Posłuchajmy legend Suwalszczyzny, także w gwarze („po nasemu”).

16.00 – wykład „Role-playing game – wstęp do rozgrywki”, sala prób Suwalskiego Ośrodka Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5. Spotkanie dla osób początkujących, które nie miały dotychczas kontaktu z grami narracyjnymi. Zaczynamy od podstaw, tj. istoty, celu i zadań rozgrywki.

17.00 – wykład „Proza życia nie dotyczy bohaterów – gry RPG”, sala prób Suwalskiego Ośrodka Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5. Czego zapominają gracze i o czym często nie chcą pamiętać mistrzowie. O łatwym życiu postaci w świecie oderwanym od codzienności oraz o tym, jak pokrzyżować szyki graczom, wymagając od nich najprostszych rzeczy.

17.00 – „Ślepe openingi i endingi (anime wydane w latach 2003-2013)”, sala kameralna Suwalskiego Ośrodka Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5. Zapraszamy dwuosobowe zespoły! Waszym zadaniem będzie odgadnięcie, z jakiego anime pochodzi opening lub ending. Jedno z pary będzie musiało opisać swojemu towarzyszowi to, co widzi na ekranie. Wygra para z największą ilością punktów.

18.00 – „Fanfiction – co to jest i czemu nie trzeba się bać” – spotkanie z Ewą Białołęcką, autorką m.in. „Kronik Drugiego Kręgu”, sala prób Suwalskiego Ośrodka Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5. Fanfiction – czyli fikcja tworzona przez fana. Przypadkiem niemal identycznie wymawia się „funfiction”, czyli fikcja dla zabawy. Kiedy fascynacja książką, filmem, serialem lub  komiksem wykracza poza pewną granicę, odbiorca chciałby przedłużyć i rozszerzyć kontakt z ukochanymi bohaterami, więc zaczyna instynktownie szukać czegoś więcej. I wówczas zwykle trafia na opowiadania pisane przez takich samych jak on szaleńców. I nierzadko z biernego odbioru tej całkowicie amatorskiej twórczości rozwija się również chęć na pisanie własnych tekstów. Upowszechnieniu tego intelektualnego hobby sprzyjał gwałtowny rozwój Internetu i obecnie fanfiki pisze się i czyta wszędzie, w każdym zakątku globu, gdzie tylko dociera Sieć.

18.00 – „Deadlands” – sesja RPG, hol na I piętrze Suwalskiego Ośrodka Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5. Witajcie na Dziwnym Zachodzie! Western, horror i steampunk w jednym. Pościgi, intrygi, pojedynki, niesamowite wynalazki oraz nadprzyrodzone istoty czekają na graczy. Gra zdobyła wiele nagród, w tym nagrodę Origins w kategorii „Najlepsza gra fabularna”. Prowadzenie: Dorian Leończyk.

19.00 – „I Ty możesz być chibi!”, sala kameralna Suwalskiego Ośrodka Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5. Ciekawi Cię, jak możesz wyglądać w formie chibi? Nie boisz się podjąć ryzykownego zadania i wraz z kolorowymi kredkami oraz ryzą papieru stworzyć arcydzieło skali światowej? Zatem  zbierz grupę śmiałków i podejmij nasze zadanie!

19.00 – „Alicja w Krainie Czarów” – film z muzyką na żywo i komentarzem w wykonaniu grupy Niemy Movie, Duża Scena Suwalskiego Ośrodka Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5. Niemy Movie to zespół wykonujący własną muzykę na żywo do niemych filmów. Muzykom towarzyszy banshee – lektor wcielający się w postaci z lekkim przymrużeniem oka.

20 września (sobota)

9.00-16.00 – warsztaty komiksu, pracownia ilustracji i rysunku (pok. 1.26) Suwalskiego Ośrodka Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5. Poznasz komiks jako graficzny nośnik treści od czasów prehistorycznych po dzisiejsze. Nauczysz się podstaw budowy scenariusza. Poznasz proste środki warsztatowe i zastosowanie słowa pisanego.

10.00 – Warsztat Form Wizualnych „Układ słoneczny 8<?>, 2, 5” (pok. 0.30) Suwalskiego Ośrodka Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5. Działania warsztatowe odpowiedzą na pytanie, jak odczuwam istnienie wszechświata. Przewidywane jest pojawienie się postaci i form hybrydalnych, które dopełnią czytelność późniejszej ekspozycji.

10.00 – warsztaty średniowieczne, obozowisko Jaćwingów przed Suwalskim Ośrodkiem Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5. Tu zwiedzisz obozowisko średniowieczne, skosztujesz specjałów dawnej kuchni, nabędziesz praktycznych umiejętności pod okiem wyśmienitych rzemieślników oraz nauczysz się władania bronią białą. Oczywiście nie zabraknie także walk.

10.30 – rozstrzygnięcie konkursów plastycznego i fotograficznego „Baśniowa Suwalszczyzna i mityczna Dzukija” – otwarcie wystawy, patio Suwalskiego Ośrodka Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5.

11.00-20.00 – gamesroom, patio Suwalskiego Ośrodka Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5. Tu poznasz uroki gier planszowych, karcianych i bitewnych. Odnajdziesz takie tytuły jak: Kolejka, Talisman: Magia i Miecz, Dixit, Munchkin i wiele innych. Stoisko skierowane będzie zarówno do laików, którzy będą mogli nauczyć się grać od podstaw, jak i do osób zaawansowanych chcących wziąć udział w turniejach.

11.00 – film „Mój sąsiad Totoro”, Duża Scena Suwalskiego Ośrodka Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5. Dwie dziewczynki wraz z ojcem przeprowadzają się na wieś. Poznają tam magiczne stworzenia zamieszkujące pobliski las.

11.00 – przegląd anime 2014, sala kameralna Suwalskiego Ośrodka Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5. Krótkie streszczenie serii, które ukazały się w 2014 r. Ostrzegamy, może być zabawnie!

11.00-13.00 – wykład interaktywny „Średniowiecze a fantasy”, sala prób Suwalskiego Ośrodka Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5. Omówimy wszelkie aspekty średniowiecza, nie tylko książkowe fakty, ale też mity. Udowodnimy, że średniowiecze wcale nie było epoką ciemności, rycerzy i smrodu. Przedstawimy zabawne zwyczaje oraz porównamy to z dzisiejszym życiem. Opowiemy, jak średniowiecze wykorzystuje się w literaturze i filmach fantasy. Będzie też cała masa rycerskiego sprzętu.

12.00-15.00 – Antykwariat „Pod Szmaragdowym Smokiem” – Filia nr 3 Biblioteki Publicznej im. M. Konopnickiej, ul. Północna 26. Zapraszamy wszystkich chętnych do zakupu, sprzedaży i wymiany swoich książek gatunku fantasy i science fiction.

13.00 – Turniej w „7 cudów świata” – eliminacje do mistrzostw Polski, gamesroom, patio Suwalskiego Ośrodka Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5. Ta obsypana nagrodami gra oferuje wiele dróg do zwycięstwa, a jej unikalna mechanika  powoduje, że nikt nie czeka na swoją kolejkę, a do tego brak w niej interakcji negatywnej. Dzięki temu rozgrywki są szybkie, pełne emocji i oferują mnóstwo dobrej zabawy. Finały odbędą się w Gdańsku, w listopadzie, na Festiwalu Gramy.

13.00 – wykład Wojtka Sedeńki „Fantasy – historia gatunku. Najwybitniejsze dzieła. Co warto czytać i dlaczego. Ranking najpoczytniejszych autorów i powieści fantasy”, sala prób Suwalskiego Ośrodka Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5.

13.00 – film „Lokis”, Duża Scena Suwalskiego Ośrodka Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5. To opowieść o niesamowitych wydarzeniach w pałacu tajemniczego hrabiego, utrzymana w  konwencji filmu grozy. Pastor Wittembach – lingwista i etnograf – wyrusza na Litwę i Żmudź  w poszukiwaniu śladów starego piśmiennictwa sakralnego. Trafia do pałacu hrabiego Michała Szemiota, w którym poznaje mroczne tajemnice rodziny.

13.00 – przegląd anime 2014, sala kameralna Suwalskiego Ośrodka Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5. Krótkie streszczenie serii, które ukazały się w 2014 r. Ostrzegamy, może być zabawnie!

15.00 – spotkanie z Andrzejem Pilipiukiem, sala prób Suwalskiego Ośrodka Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5. Autor najbardziej znany jest z cyklu opowiadań o przygodach Jakuba Wędrowycza – zamieszkującego w Starym Majdanie koło Wojsławic „plugawego degenerata, bimbrownika i egzorcysty” oraz cyklu o kuzynkach Kruszewskich i Michale Sędziwoju, alchemiku, który zgodnie z legendami zapewnić miał sobie nieśmiertelność dzięki odkryciu tajemnicy kamienia filozoficznego, gdzie autor połączył elementy fabularne oparte na wiedzy historycznej z najnowszymi osiągnięciami naukowymi i technologicznymi.

15.00 – warsztaty origami (grupa I), sala kameralna Suwalskiego Ośrodka Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do nauki składania origami. Uwaga! Ilość miejsc  ograniczona (20 osób w grupie), zapisy ruszą w piątek.

15.00-16.30 – warsztaty plenerowe „Kosmici i ufoludki”, plac Marii Konopnickiej. Zapraszamy do zabawy plastycznej z materiałami, które są odpadami, a za sprawą Państwa wyobraźni otrzymają nowe szaty i nowe życie. Każdy uczestnik może wziąć ze sobą np. butelkę plastikową, obity garnek, kawałek deski, stare buty czy zniszczone ubrania, z których wyczarujemy świat kosmitów i ufoludków.

15.30 – żywa lekcja kultury bałtyjskiej, obozowisko Jaćwingów przed Suwalskim Ośrodkiem Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5. Zajęcia przybliżające historię, życie codzienne, sztukę, militaria oraz kulturę bałtyjską X-XIII wieku. Będzie tu można zobaczyć i dotknąć rekonstrukcji broni, odzieży oraz przedmiotów codziennego użytku.

16.00 – warsztaty origami (grupa II), sala kameralna Suwalskiego Ośrodka Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do nauki składania origami. Uwaga! Ilość miejsc  ograniczona (20 osób w grupie), zapisy ruszą w piątek.

16.00 – warsztaty malowania figur do gier bitewnych Warhammer, sala prób Suwalskiego Ośrodka Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5. Poznasz ofertę firm Games Workshop i Citadel oraz systemy gier bitewnych Warhammer i Warhammer 40000. Nauczysz się kleić i malować figurki. Zobaczysz pokaz gry Warhammer 40000.

16.00 – pokaz rekonstrukcyjny, obozowisko Jaćwingów przed Suwalskim Ośrodkiem Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5. Będziemy potykać się i kruszyć drzewce włóczni ku waszej uciesze.

16.30 – Obłędna Herbatka u Kapelusznika, hol na I piętrze Suwalskiego Ośrodka Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5. Konkurs kulinarny – prezentacja i degustacja. Prosimy, aby każdy gość „obłędnej herbatki” przyszedł ze swoją ulubioną filiżanką.
– wręczenie Klucza do Świata Magii Andrzejowi Pilipiukowi – zwycięzcy plebiscytu na
najlepszego polskiego pisarza fantasy
– ogłoszenie wyników plebiscytu na najlepszy polski komiks

17.00 – prelekcja „Im starsze, tym lepsze? Czy warto jeszcze oglądać anime z lat 90.?, sala kameralna Suwalskiego Ośrodka Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5. Jakie są obecne anime? Od czego się to zaczęło? Czy starsze produkcje wnoszą cokolwiek do obecnego fandomu? I co najważniejsze: czy warto je jeszcze oglądać? Zapraszamy do dyskusji.

17.00 – monodram „Kongres futurologiczny” w wykonaniu Michała Sawickiego, sala granatowa Suwalskiego Ośrodka Kultury, ul. T. Noniewicza 71. To zabawna i intrygująca historia naukowca, który, wracając z wyprawy kosmicznej, bał się, że Ziemia może przypominać spalony ziemniak, a nie planetę cierpiącą z powodu zbyt dużego przyrostu naturalnego. Bohater jest uczestnikiem konferencji futurologicznej, na której zastanawiano się nad przyszłością ludzkości.

18.00 – Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Munchkinie, sala prób Suwalskiego Ośrodka Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5. Oficjalny turniej w niekolekcjonerską grę karcianą Munchkin, składający się z dwóch rund eliminacyjnych, półfinału i finału. Jeśli uwielbiasz wbijać kumplom nóż w plecy, kraść im karty, a przy tym zabijać potwory i łupić podziemia, to nie ma dla ciebie lepszej okazji!

18.00 – konkurs wiedzy o anime z lat 90., sala kameralna Suwalskiego Ośrodka Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5. Wiesz, co różni mangę i anime „Sailor Moon”? Ile waży Son Gokū? Gdzie można zobaczyć Linę Inverse? Sprawdź swoją wiedzę! Serdecznie zapraszamy do konkursu z nagrodami!

19.00 – prelekcja „Wampiryzm w mandze i anime”, sala kameralna Suwalskiego Ośrodka Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5. Czy wampiry to jedynie mroczni bohaterowie? Czy chodzą do szkoły? A może polują jedynie w nocy? Czy rzeczywiście błyszczą się w świetle słonecznym? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź w czasie trwania tej prelekcji.

20.00 – prelekcja „O reklamie japońskiej słów kilka”, sala kameralna Suwalskiego Ośrodka Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5. Jeżeli chcesz zobaczyć, co ciekawego reklamują w Japonii w 2014 roku, serdecznie zapraszamy. Uwaga: prowadzący nie ponosi odpowiedzialności za uszczerbek w psychice, natomiast gwarantuje dobrą zabawę.

20.00 – „Dzikie Pola” – sesja RPG, hol na I piętrze Suwalskiego Ośrodka Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5. Witaj w XVII-wiecznej Rzeczypospolitej, gdzie czekają cię wielkie bitwy i zwady karczemne, spiski i intrygi, romanse i pojedynki. Możesz brać udział w sejmach, zajazdach i pojedynkach. Z biednego szlachetki stań się posesjonatem, magnatem, a nawet królem Rzeczypospolitej. Wszystko jest możliwe na Dzikich Polach! Prowadzenie: Przemek Waczyński

19.00 – koncert zespołu Percival, Duża Scena Suwalskiego Ośrodka Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5. Percival, folkowo-historyczny projekt pierwszej polskiej grupy folk metalowej Percival Schuttenbach, znany jest z niezwykle w minionym roku popularnego albumu „Równonoc”. Percival jednak to nie tylko „Równonoc”, ale – co może bardziej istotne – muzyka do popularnej na świecie polskiej gry „Wiedźmin” (bilet: 20 zł).

21 września (niedziela)

9.00-17.00 – warsztaty komiksu, pracownia ilustracji i rysunku (pok. 1.26) Suwalskiego Ośrodka Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5. Poznasz komiks jako graficzny nośnik treści od czasów prehistorycznych po dzisiejsze. Nauczysz się podstaw budowy scenariusza. Poznasz proste środki warsztatowe i zastosowanie słowa pisanego.

10.00-14.00 – warsztaty plastyczne „Maska”, pracownia plastyczna Centrum SOK, ul. T. Noniewicza 71. Tu będzie można wykonać maski na różne okazje. Będą to np. maska teatralna, fantastyczna, dekoracyjna, związana z obrzędowością ludową. Każdy może spróbować wykonać taką maskę z zastosowaniem różnych materiałów (glina, gips, tektura, tkaniny, sznurek…).

11.00 – spektakl „O krasnoludkach i sierotce Marysi” w wykonaniu Teatru „Lustro”, Duża Scena Suwalskiego Ośrodka Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5. Spektakl jest adaptacją bajki Marii Konopnickiej „O krasnoludkach i o Sierotce Marysi”. Jest przełożeniem na język teatru wartości zawartych w książce znakomitej suwalczanki. Świat przedstawiony przez autorkę pełen jest cierpienia, niesprawiedliwości i przemocy, ale, ku radości odbiorcy, zwycięża w nim dobro.

11.00-16.00 – gamesroom, patio Suwalskiego Ośrodka Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5
– 11.00 – Mistrzostwa Suwałk w Magic The Gathering. Gdy w 1993 roku narodził się Magic, nikt chyba nie podejrzewał, że ta gra odniesie tak  spektakularny sukces. Szacuje się, że na całym świecie fanów tej gry jest już ponad milion. Garstka graczy przeistoczyła się więc na przestrzeni lat w olbrzymią społeczność.

11.00 – prelekcja „W świecie Hayao Miyazakiego”, sala kameralna Suwalskiego Ośrodka Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5. Kim jest Hayao Miyazaki? Cóż takiego stworzył, iż zyskał sławę światową? Pragniesz poznać kilkoro sympatycznych bohaterów z jego dzieł? Serdecznie zapraszamy na prezentację!

11.00 – konkurs wiedzy o grach, filmach i muzyce fantasy, sala prób Suwalskiego Ośrodka Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5. Konkurs polegać będzie na odgadywaniu tytułów gier komputerowych, filmów oraz muzyki z  nich pochodzących, z gatunku fantasy i pogranicza.

12.00 – prelekcja „Cosplay dla początkujących”, sala kameralna Suwalskiego Ośrodka Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5. „Nie mam w co się ubrać!” – tak chyba krzyknął każdy, który próbował kiedykolwiek zrobić cosplay. Czym to jest i jak się do tego zabrać? Spróbujemy rozwiać Wasze wątpliwości w  czasie tej prelekcji.

13.00 – prelekcja „Humanitaryzm w dziełach Osamu Tezuki”, sala kameralna Suwalskiego Ośrodka Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5. Kim był Osamu Tezuka? Czy w jego dziełach poruszane są kwestie człowieczeństwa? Przed czym próbuje nas ostrzec i, co najważniejsze, czy jego przekaz jest nadal aktualny?

14.00 – spotkanie z „ostatnim Jaćwingiem” – Sauliusem Česną, sala prób Suwalskiego Ośrodka Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5. Saulius Česna – artysta, gawędziarz, członek klubu archeologii eksperymentalnej „Pajauta”. Prezentuje dawne sposoby obrabiania drewna, wyroby drewniane charakterystyczne dla naszego regionu. W swojej twórczości stara się wykorzystywać ornamenty i formy znane w kulturze Bałtów od czasów prehistorycznych.

14.00 – warsztaty kanzashi (grupa I), sala kameralna Suwalskiego Ośrodka Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5. Pragniesz nauczyć się składać kwiaty ze wstążek? Serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane, które ukończyły 14. lat. Uwaga! Ilość miejsc ograniczona (15 osób w grupie), zapisy ruszą w piątek.

15.00 – żywa lekcja kultury bałtyjskiej, obozowisko Jaćwingów przed Suwalskim Ośrodkiem Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5. Zajęcia przybliżające historię, życie codzienne, sztukę, militaria oraz kulturę bałtyjską X-XIII wieku. Będzie tu można zobaczyć i dotknąć rekonstrukcji broni, odzieży oraz przedmiotów codziennego użytku.

15.00 – warsztaty kanzashi (grupa II), sala kameralna Suwalskiego Ośrodka Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5. Pragniesz nauczyć się składać kwiaty ze wstążek? Serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane, które ukończyły 14. lat. Uwaga! Ilość miejsc ograniczona (15 osób w grupie), zapisy ruszą w piątek.

16.00 – pokaz rekonstrukcyjny, obozowisko Jaćwingów przed Suwalskim Ośrodkiem Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5. Będziemy potykać się i kruszyć drzewce włóczni ku waszej uciesze.

 

Details

Start:
19 września 2014
End:
21 września 2014
Event Tags:
, , , , , ,

Venue

Suwalski Ośrodek Kultury
ul. Papieża Jana Pawła II 5
Suwałki, Polska
+ Google Map

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj