Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Festiwal ŁanMjuzik 2014 w Suwałkach

18 lipca 2014

W dniu 18 lipca w Suwałkach odbędą się dwa koncerty, których wspólnym elementem jest JAZZ. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Art-Sos, partnerem – Państwowa Szkoła Muzyczna w Suwałkach.

Na koncerty zaprasza dyrektor artystyczny wydarzenia – Mateusz Krautwurst.

Koncert „ale jazz” 18.07.2014, godz 13.00

Sala koncertowa PSM
Zapraszamy wszystkie dzieci

W koncercie dla dzieci „Ale jazz” zapoznamy młodą publiczność z instrumentami. Mamy do dyspozycji fortepian, kontrabas, saksofon, perkusję… Będzie to wspaniała okazja, aby wprowadzić dzieci w świat sztuki najwyższej z udziałem zespołu, ale również aktora, więc wszyscy możemy liczyć przede wszystkim na dobrą zabawę.

Koncert ”Jazz bez barier” 18.07 2014 godz.18.00
Sala koncertowa
Państwowej Szkoły Muzycznej w Suwałkach

Podczas koncertu odbędzie się aukcja prac artystycznych, pozyskane fundusze przeznaczymy na Fundusz Stypendialny ”Szybuj z Orłami”.

Skład zespołu tworzą Kamil Barański (fortepian, instrumenty klawiszowe/elektronika), Marcin Pendowski (kontrabas), Daniel Kapustka (perkusja/elektronika) oraz moja osoba jako wokalista, lecz będę dysponował syntezatorem dźwięku i elektroniką dla brzmienia głosu.

REPERTUAR oparty na standardach jazzowych, które śpiewane były przez takich artystów jak Frank Sinatra, Louisa Armstronga, Kurt Elling i Jamie Cullum. To 4 postacie, które oznaczają konkretne oblicza jazzu, widziane przez pryzmat zmieniających się pokoleń. W koncercie pojawi się kilka utworów, które mogą zaskoczyć widownię. To jazzowe aranżacje dla hitów muzyki popularnej, np. „It’s my live” (oryginał: Bon Jovi), „Don’t stop the music” (Rhianna), „Nie stało się nic” (Robert Gawliński/Wilki), a także „Supermanka” (Kayah). Z okazji nowego albumu MATEUSZA KRAUTWURSTA artysta będzie miał przyjemność podzielić się niewielką ilością autorskiej muzyki. To muzyka, która może oznaczać element pop-kultury, lecz inspiracje muzyką jazzową są mocno wyczuwalne. Będzie niespodzianka, gościnnie wystąpi suwalczanka, z którą artysta współpracował przy produkcji jej muzycznego albumu.

Festiwal dofinansowany został z budżetu miasta Suwałk.

Szczegóły

Data:
18 lipca 2014

Miejsce

Państwowa Szkoła Muzyczna
ul. Noniewicza
Suwałki, Polska
+ Google Map

2 KOMENTARZE

  1. […] 18 lipca w Suwałkach odbędą się dwa koncerty w ramach wydarzenia o nazwie „ŁanMjuzik”. Podczas jednego z nich została zaplanowana aukcja prac autorstwa Władysława Niewęgłowskiego, Jerzego Malinowskiego, Marka Sobczaka, Kazimierza Gomułki, Zdzisława Jaroszka, która przynieść ma środki na Fundusz Stypendialny ”Szybuj z Orłami”. Zbiórka prowadzona będzie pod hasłem „złotówka na stypendium”. Więcej w naszym kalendarzu. […]

Leave a Reply

%d bloggers like this: