Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Jubileusz 25-lecia Teatru Efemerycznego w Suwałkach

26 sierpnia 2016 @ 21:00 - 23:00

25zł – 100zł

Przez ćwierć wieku pokolenia młodych ludzi w poszukiwaniu siebie kształtowały osobowości i charaktery pod okiem założycielki teatru Jolanty Hinc –Mackiewicz – aktorki, reżysera i pedagoga. W tym czasie przez zespół przewinęły się setki osób. Dla wielu teatr był przelotną przygodą, dla innych stał się życiową pasją i zawodem. Wykształcenie umiejętności aktorskich oraz wychowanie aktywnego odbiorcy i świadomego twórcy są celem Teatru Efemerycznego, a radość wspólnego tworzenia, bycia razem, relacja z widzem i partnerem scenicznym są z kolei najistotniejsze w budowaniu zespołu i umacnianiu więzi nie tylko na scenie. Dbałość o prawdę sceniczną i czystość formy są założeniem odziedziczonym po Teatrze Adekwatnym. Potwierdziła to nieżyjąca już znakomita aktorka i reżyserka Magda Teresa Wójcik, współzałożycielka i dyrektor Teatru Adekwatnego, określając Teatr Efemeryczny godnym naśladowcą i jedynym kontynuatorem poszukiwań artystycznych Adekwatnego.

Dziś Teatr Efemeryczny skupia dzieci i młodzież oraz dorosłych miłośników Melpomeny. W Pracowni Teatr Efemeryczny od zawsze młodzież stanowi główny zespół, najmłodsi tworzą Efemeryczne Dzieciaki, dorosłych pasjonatów sceny skupia Ephemeral Theatre. Natomiast Fabryką Monodramów nazwała Jolanta Hinc-Mackiewicz liczną grupę wykonawców należących do jednej z wyżej wymienionych grup, ale specjalizujących się w bodaj najtrudniejszej i najbardziej wymagającej formie teatru jednego aktora, pracujących pod kierunkiem reżysera indywidualnie.

Teatr Efemeryczny powstał w 1991 roku, początkowo i tylko przez rok działał jako teatr szkolny przy nowo powstałym III Liceum Ogólnokształcącym, następnie przy Regionalnym Ośrodku Kultury i Sztuki i przez wiele lat w Młodzieżowym Domu Kultury. Od blisko czterech lat, czyli od momentu utworzenia nowej instytucji, Teatr Efemeryczny gra w Suwalskim Ośrodku Kultury.

Kilkadziesiąt premier i o setki prezentacji scenicznych, a także zacne liczne grono wspaniałych wychowanków oraz wierna grupa odbiorców – to znakomity dorobek teatru, który będziemy mogli poznać już wkrótce .

Obchody główne pięknego jubileuszu rozpoczną się w piątek, 26 sierpnia o godzinie 21.00 w Sali im. Andrzeja Wajdy oraz Sali Kameralnej SOK. Uświetnią je: wernisaż wystawy „Plakaty Tomasza Wójcika” w Galerii PATIO, minirecital Damiana Łukawskiego, uznanego aktora scen warszawskich, wychowanka Teatru Efemerycznego, retrospektywa działań teatru w formie wystawy fotografii, w plakacie i video-art oraz spektakle Teatru Efemerycznego, a za zakończenie bankiet dla wszystkich uczestników NOCY Z EFEMERYCZNYM. W improwizowanym kalejdoskopie prezentacji będziemy mogli wybrać, co chcemy zobaczyć z bogatego repertuaru TE fragmenty Małych zbrodni małżeńskich, Sztuczki, Umarłych ze Spoon River, Soni Marmieładowej, Kongresu Futurologicznego, Bez mojej zgody, Życia przed sobą, Miłości i innych demonów oraz zapowiedź nowego spektaklu wg Becketta.

Do udziału w drugiej odsłonie obchodów 25 – lecia Teatru Efemerycznego i spotkanie z aktorami zespołu zapraszamy do Suwalskiego Ośrodka Kultury już 17 września. To spotkanie, w 5. rocznicę śmierci Magdy Teresy Wójcik, w dużej mierze będzie służyło przypomnieniu jej sylwetki jako aktorki i reżyserki. W programie duża dawka teatru!

Karnety w cenie : złoty – 100 zł, srebrny – 25 zł . Karnety złote do nabycia w kasie SOK lub na www.bilety.soksuwalki.eu, karnety srebrne (ulgowe) do nabycia w kasie SOK.

Karnety uprawniają również do zakupu biletów z 50% zniżką na kolejne prezentacje Teatru

Efemerycznego do końca 2016 r. Więcej informacji na www.soksuwalki.eu http://soksuwalki.eu/25-lat-26-08-2016/

Szczegóły

Data:
26 sierpnia 2016
Godzina:
21:00 - 23:00
Koszt:
25zł – 100zł
Wydarzenie Tagi:
, , , , , ,

Miejsce wydarzenia

Suwalski Ośrodek Kultury
ul. Papieża Jana Pawła II 5
Suwałki, Polska
+ Google Map

Leave a Reply

%d bloggers like this: