Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Na styku kultur”: Warsztaty tradycyjnych pieśni rosyjskich i koncert zespołu „Riabina” w Suwałkach

21 lutego 2017

20zł

Zespół Riabina wystąpi 21 lutego w Suwalskim Ośrodku Kultury. Przed koncertem zapraszamy na warsztaty tradycyjnych pieśni rosyjskich, które poprowadzą członkinie grupy! To wyjątkowa okazja do takiego spotkania i nauki. Nie trzeba umieć śpiewać. Wystarczy chcieć!

Warsztaty tradycyjnych pieśni rosyjskich z zespołem Riabina odbędą się w piątek, 21.02.2017, godz. 15:30 w SOK, Sala Kameralna, ul. Jana Pawła II 5. Wstęp: 20 zł.

Śpiewać może każdy i każdy powinien. Za pomocą pieśni przekazujemy sobie zwyczaje, elementy tradycji i kultury. Wielu osobom wydaje się, że śpiewanie jest zarezerwowane dla tych, co występują na scenie. Nic bardziej mylnego. Warsztaty pieśni tradycyjnych to spotkanie z prawdą. Przede wszystkim z prawdą o sobie.

Nauka śpiewu to także rozwój duchowy. Większość pieśni to pieśni obrzędowe. „Otwarty głos”, prócz walorów funkcjonalnych (mocny, nasycony dźwięk), ma w sobie coś magicznego, rytualnego. Pieśń była podstawowym elementem wesel, chrzcin czy świąt. Dziś kolęd słuchamy w telewizji, a śpiewać umiemy tylko „sto lat”.

Zajęcia budzą naturalną muzykalność, ćwiczą pamięć melodii, uczą dyscypliny oddechu i rytmu, kształtują wyobraźnię dźwiękową. Ale najważniejsza powinna być przyjemność płynąca z nauki śpiewu. Kto raz poczuje na plecach ciarki podczas wspólnego śpiewania, ten nigdy ich nie zapomni.

Szczegóły

Data:
21 lutego 2017
Koszt:
20zł

Miejsce wydarzenia

Suwalski Ośrodek Kultury
ul. Papieża Jana Pawła II 5
Suwałki, Polska
+ Google Map

Leave a Reply

%d bloggers like this: