Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie autorskie z profesorem Andrzejem Chwalbą, historykiem i autorem książki “Samobójstwo Europy. Wielka wojna 1914–1918” w Suwałkach

20 sierpnia 2015 @ 18:00 - 20:00

20 sierpnia o godzinie 18.00 w Muzeum Okręgowym w Suwałkach odbędzie się spotkanie autorskie z profesorem Andrzejem Chwalbą, historykiem i autorem książki „Samobójstwo Europy. Wielka wojna 1914–1918”.

Wojna , która okazała się końcem „pięknej epoki” i uznawana jest za symboliczne zamknięcie dziewiętnastego wieku, była zarazem początkiem tego, co przyniósł wiek dwudziesty: totalitaryzmu i organizowanego na masową ludobójstwa. To zbiorowe szaleństwo, w którym starły się największe potęgi świata, zmieniło polityczną mapę Europy, przeorało struktury społeczne i przeobraziło rzeczywistość całego świata.

Profesor Andrzej Chwalba związany jest zawodowo z Uniwersytetem jagiellońskim w Krakowie, zajmuje się historią Polski w XIX wieku, stosunkami polsko-rosyjskimi oraz dziejami Krakowa.

Szczegóły

Data:
20 sierpnia 2015
Czas:
18:00 - 20:00

Miejsce

Muzeum Okręgowe
ul. Kościuszki 81
Suwałki, Polska
+ Google Map

1 KOMENTARZ

  1. […] Od wielu lat historycy przekonują, że druga wojna światowa była tylko dogrywką pierwszej. Czy tak można uznać w istocie? Prof. Andrzej Chwalba, związany z Uniwersytetem Jagiellońskim, będzie gościem kolejnego spotkania „Salon Myśli od Książek Zależnych”, które odbędzie się w czw… […]

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: