Reklama
Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Spotkanie z Anetą Prymaka-Oniszk autorką książki „Bieżeństwo 1915. Zapomniani uchodźcy” w Krasnogrudzie

29 kwietnia 2017 @ 18:00 - 20:00

Free

29 kwietnia 2017 o godz. 18.00 w Kawiarni ”Piosenka o porcelanie” – Międzynarodowe Centrum Dialogu w Krasnogrudzie odbędzie się spotkanie z Anetą Prymaka-Oniszk autorką książki „Bieżeństwo 1915. Zapomniani uchodźcy”.

Aneta Prymaka-Oniszk – dziennikarka, publikowała w Gazecie Wyborczej, Polityce, National Georgraphic, miesięczniku Karta. Była rzecznikiem prasowym Centrum Nauki Kopernik w czasie jego tworzenia i uruchamiania. Wcześniej imała się różnych zajęć – od pasienia owiec na Sokólszczyźnie, poprzez księgowanie faktur tureckiej odzieżówki w podwarszawskich Ząbkach i budowanie obory w szwajcarskiej wiosce w Alpach, po robienie kebabów w pakistańsko-czeskiej knajpie w Londynie.

Pochodzi z Knyszewicz (podlaskie); na co dzień mieszka w Warszawie. Opowieściami z bieżeństwa nasiąkała zanim umiała je zrozumieć. Gdy zrozumiała i chciała o tym rozmawiać – zabrakło opowiadających bieżeńców. Ale te historie nie zostawiały jej w spokoju. Musi więc pozwolić im wybrzmieć. I ocalić od zapomnienia. Stąd wzięła się ta strona. Na jej część – cykl rozmów: „Co nam zostało z bieżeństwa?” – otrzymała stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego.

„Bieżeństwo 1915. Zapomniani uchodźcy” – reporterska książka ukazała się nakładem wydawnictwa Czarne. Została nagrodzona Nagrodą Literacką Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego za 2016 rok oraz Warszawską Premiera Literacką – książka listopada 2016 roku. Jest nominowana do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki 2016 oraz do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy.

Podczas spotkania sprzedaż książek w cenie promocyjnej.

Details

Date:
29 kwietnia 2017
Time:
18:00 - 20:00
Cost:
Free

Venue

Kawiarnia „Piosenka o porcelanie”
Krasnogruda, Polska + Google Map

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj