Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Tymczasowy Dom Kultury – zajęcia na Kaczym Dołku w Suwałkach

12 lipca 2016 - 28 sierpnia 2016

12 – 16 lipca
Marcin Gokieli – ImproWieści
Ułożymy dźwięki w opowieści, zmienimy opowieści w brzmienia. Spotkamy się, żeby założyć zespół. Świetny zespół! Nauczymy się improwizować, komponować, dzielić się rolami, porządkować dźwięki i zamieniać je w chaos. Zapraszamy zarówno muzyków doświadczonych oraz osoby, które nigdy nie grały na instrumencie. Każdy będzie miał swoją rolę i razem zrobimy coś ekstra. Co najmniej ekstra!
Pierwsze spotkanie: 12 lipca o godz. 15:00 na Kaczym Dołku

19 – 23 lipca
Marta Taraszkiewicz – Papierowy design
A gdyby tak zmienić nastrój, znanego nam już dobrze podwórka? Podczas trwania warsztatów zastanowimy się nad tym, co się nam podoba w naszej wspólnej przestrzeni, co można by zmienić, a czego brakuje. Znajdziemy odpowiednie miejsce, wybierzemy formę działania i zaingerujemy! Wykorzystując techniki gięcia, cięcia i barwienia papieru wykonamy tymczasową instalację, która doda kolorytu okolicy i odzwierciedli nasz wakacyjny temperament.
Pierwsze spotkanie: 19 lipca o godz. 16:00 na Kaczym Dołku

26 – 30 lipca
Sławek “Zbiok” Czajkowski – Robimy nasze Hollywood

Wspólnymi siłami, bazując na metodzie warsztatowej, zbudujemy sąsiedzką instalację artystyczną. Opracujmy koncepcję wyrazu – komunikatu od Siebie do Sąsiada. Wybrana sentencja będzie stanowić formę pomnika dla mieszkańców. Inspiracją wizualną dla projektu jest słynna realizacja przedstawiająca napis Hollywood. Suwalska instalacja, w odróżnieniu od tej z Kalifornii, będzie różniła się skalą oraz typografią. Chcemy zainspirować się lokalnym liternictwem Osiedla Północ.
Pierwsze spotkanie: 26 lipca, godz. 15:00 na Kaczym Dołku

1 – 13 sierpnia
Plattformer na Osiedlu Północ

Jesteśmy zainteresowani miejscami, które zachęcają do interakcji i umożliwiają zmianę perspektywy. Razem z wami chcemy wykonać serię konstrukcji i działań, które poprowadzą nas do wędrówki lub spotkania. Zaczniemy nasza dwutygodniową rezydencję od rozpoznawczych spacerów wokół granic osiedla. Poszukamy zarówno znanych, jak i nowych miejsc; opowieści, dźwięków i materiałów recyklingowych. To będą nasze materiały do budowy. Stworzymy z nich wielofunkcyjne obiekty, które zaproszą ludzi do spotkania i pozwolą na nowe, wspólne doświadczanie (nie tak) znanych miejsc. Chodź z nami!
Pierwsze spotkanie: 1 sierpnia o godz. 14:00 na Kaczym Dołku

15 – 28 sierpnia
AK – Działania teatralne z Czarną Hańczą w tle

Wspólnie odkryjemy oraz pokażemy jak losy ludzi Suwałk i Suwalszczyzny łączy woda oraz nasza rzeka i czy coś z tego wynika. Przygotujemy wędrowną akcję teatralną odbywającego się w kilku lokalizacjach Suwałk oraz „po drodze” między nimi. Akcja ma opowiadać i pokazywać różnego rodzaju zdarzenia, fragmenty literackie, anegdoty, rodzinne opowieści, legendy miejskie, wydarzenia historyczne, sytuacje od radosnych po tragiczne, silne namiętności, faktyczne, poetyckie czy fabularne, a nawet zupełnie fantastyczne, suwalskie historie związane z Czarną Hańczą lub takie, które nad nią lub w jej wodach miały miejsce.
Pierwsze spotkanie: 15 sierpnia o godz. 16:00 na Kaczym Dołku

 

Szczegóły

Start:
12 lipca 2016
Koniec:
28 sierpnia 2016

Miejsce

Kaczy Dołek
Suwałki, Polska + Google Map

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: