Reklama

Rowerem przez pół Polski. Tylko kiedy?

Data:

- Reklama -

 

Na ten projekt miłośnicy dwóch kółek czekają od dawna. Trasa rowerowa przez 5 regionów na wschodzie będzie liczyć około 600 kilometrów. Główny problem to termin budowy trasy. Mieszkańcy województwa podlaskiego z nowych ścieżek skorzystają najwcześniej za 4 lata.

O pomyśle rowerowego korytarza na wschodzie kraju mówi się od kilku lat. Niestety prace postępują bardzo wolno. Zanim szlaki rowerowe połączą województwa warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie, minie kilka lat. Na realizację projektu samorządy otrzymały około 50 mln euro. 85 proc. tej kwoty to dofinansowanie z Unii Europejskiej. Województwu podlaskiemu z tej kwoty miało przypaść 7,5 mln euro. Ostatnio ani o projekcie, ani o wykorzystaniu środków niewiele słychać.

– W tej chwili firma TEBODIN na zlecenie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego kończy opracowanie Studium Wykonalności. Za kilka dni będzie już znany ostateczny przebieg trasy rowerowej wraz z zakresem rzeczowo-finansowym. Trasa liczy około 600 kilometrów, przebiegać będzie przez tereny ponad 70 partnerów – informuje Marek Motybel.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, trasa w naszym regionie zaczyna się w gminie Wiżajny, w miejscowości Żerdziny. Kolejnymi punktami, przez które ma przebiegać rowerowa autostrada, będą: Przerośl, Jeleniewo, Suwałki, Krasnopol, Giby, Płaska, Augustów, Sztabin, Jaświły, Goniądz, Trzcianne, Zawady, Tykocin,Choroszcz, Białystok, Wasilków, Supraśl,Gródek, Michałowo, Narewka, Białowieża, Hajnówka, Dubicze Cerkiewne, Kleszczele, Czeremcha, Milejczyce, Nurzec-Stacja i Niemirów w gminie Mielnik.

Na budowę rowerowego szlaku przyjdzie nam jeszcze sporo poczekać – przy „pomyślnych wiatrach” nawet do końca czerwca 2015 roku.

Fot. www.freedigitalphotos.net

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Zło czai się wszędzie. Recenzja książki „Bicz Pana” Roberta M. Rynkowskiego i konkurs

"Bicz Pana" to kolejna pasjonująca odsłona z serii kryminalno-sensacyjnych...

Stosunek Polaków do zabytków innych kultur na terenie Polski

Zdecydowana większość Polaków chce, aby dziedzictwo innych kultur traktować...

„Żywioły kobiety” – odkryj siłę kobiecego potencjału podczas warsztatów na Suwalszczyźnie

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się nad pełnią swojego potencjału? Czy...

Moje miejsca – Suwalszczyzna. Przewodnik osobisty

Przypatrując się ofercie gospodarstw agroturystycznych można zauważyć, że dużą...