„Tytani” z Suwalszczyzny z belką nie mieli kłopotów

0
270

 

Przeciąganie samochodu, podnoszenie belki czy przerzucanie opony ważącej 250 kg to widowiskowe konkurencje, z którymi mogli poradzić sobie wyłącznie najsilniejsi ludzie z Suwalszczyzny. A takich w niedzielne przedpołudnie – 14 sierpnia nie brakowało nad Zalewem „Arkadia”, gdzie odbywały się otwarte zawody siłaczy.

To już kolejna edycja zmagań lokalnych strongmanów. Również i w tym roku widowiskowe konkurencje zachęciły suwalczan do przyjścia nad „Arkadię”. Emocji było sporo, ponieważ każdy z obserwatorów mógł spróbować swoich sił w każdej z konkurencji.

Z wyciskaniem belki o wadze 85 kg i spacerowaniem z dwiema walizami – po 100 kg każda – niekiedy nawet najlepsi mieli problem. W zawodach wzięło udział 11 zawodników – nie tylko z Suwałk. Nad przebiegiem zmagań „Siłaczy z Suwalszczyzny” czuwał inny siłacz, tyle że z tytułami – Daniel Grabowski. Suwalczanin, startujący w trójboju siłowym, został ogłoszony niedawno najsilniejszym człowiekiem na świecie. Organizatorem zawodów był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach.

Wyniki V zawodów Siłacz Suwalszczyzny:

1. Grzegorz Skowroński – Bargłów Dworny

2. Marcin Kubryń – Gołdap

3. Michał Węglicki – Mława

4. Kamil Sołowiej – OSiR Suwałki

5. Marek Makarewicz – Bartoszyce

6. Kamil Wojciechowski – OSiR Suwałki

7. Radek Kalinowski – Gołdap

8. Arkadiusz Kurasz – Giżycko

9. Mateusz Liszewski – Krasnopol

10. Paweł Podbielski – OSiR

11. Artur Masiak – Giżycko

Leave a Reply