Koncert Michała Bajora

 

5 listopada – koncert Michała Bajora, godz. 19.00, sala kina „Mazur” w Olecku.

Bilety w przedsprzedaży – 40 zł, bilety w dniu koncertu – 45 zł

Rezerwacja i sprzedaż biletów od 24 października 2011 r. w kasie ROK „MG”, tel. (87) 520 20 59.

Uwaga: Zarezerwowane bilety nieodebrane do dnia 28 października zostaną sprzedane!!

„Od Piaf do Garou” to kolejny recital Michała Bajora promujący jednocześnie nowy podwójny album z piosenkami francuskimi (17. płyta w karierze fonograficznej). Od wielu lat publiczność Michała Bajora prosiła o taką płytę i taki koncert.

Michał wychował się na piosenkach z nad Sekwany. W roku 1984 Wojciech Młynarski rozwinął te zainteresowania i postawił kropkę nad „i” drogi estradowej artysty. Zaprosił aktora do spektaklu muzycznego pt. „Brel” w warszawskim teatrze Ateneum.

Spektakl stał się wielkim wydarzeniem, a Bajor został okrzyknięty (przez publiczność i krytykę), następcą takich bardów francuskich, jak Charles Aznavour czy Gilbert Becaud.

Od tego momentu aktor i piosenkarz poświęcił się prawie całkowicie karierze związanej z muzyką. Stworzył swój własny teatr piosenki podróżując po kraju i świecie z wieloma recitalami. Od 25 lat piszą dla niego najlepsi polscy kompozytorzy i autorzy tekstów, a piosenek tych jest już kilkaset.

Artysta zaśpiewa piosenki z repertuaru takich znakomitości muzycznych, jak: Edith Piaf, Charles Aznavour, Yves Montand, Gilbert Becaud, czy Garou. Wszystkie w tłumaczeniach mistrza Wojciecha Młynarskiego i stylowych aranżacjach Wojciecha Borkowskiego.

Opowie również historie związane z wykonawcami i śpiewanymi piosenkami.

Artyście towarzyszy kilku osobowy zespół muzyczny.

Zapraszamy na wieczór piosenek lirycznych, melodyjnych, dramatycznych i komediowych.

„Od Piaf do Garou”- recital piosenek francuskich w tłumaczeniu Wojciecha Młynarskiego.

Wykonawca:

Michał Bajor

Muzycy:

Wojciech Borkowski / Tomasz Krezymon – fortepian

Paweł Stankiewicz / Marcin Olak – gitara akustyczna

Maciej Szczyciński / Konrad Kubicki – gitara basowa

Piotr Maślanka / Szymon Linette -perkusja

1 KOMENTARZ

  1. Ciekawe, kiedy do Suwałk znów przyjedzie. Ja tak sobie myślę, że ostatniego koncertu nie dał bo nie działał sprzęt, który robi to jego przesadne vibratto, bo jakoś nie mogę sobie wyobrazić, żeby cały czas mu w gardle coś wibrowało. Ale to gej więc pewnie coś go tam gila.

Dodaj komentarz